banner
Gündem

ASÜ’den İtalya’ya köprü

İTALYA’DAN İKİ KURUMLA ARAŞTIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDI Aksaray Üniversitesi (ASÜ), İtalya’da faaliyet gösteren LuigiVanvitelliCampania Üniversitesi ve Benecon Araştırma Merkezi ile Erasmus ve araştırma çalışmaları konularında iş birliği protokolü imzaladı. Tören, ASÜ..

ASÜ’den İtalya’ya köprü
banner

İTALYA’DAN İKİ KURUMLA ARAŞTIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), İtalya’da faaliyet gösteren LuigiVanvitelliCampania Üniversitesi ve Benecon Araştırma Merkezi ile Erasmus ve araştırma çalışmaları konularında iş birliği protokolü imzaladı. Tören, ASÜ Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Uluslararası öğrenci değişim projelerinin bireylerin yeni ufuklar kazanması açısından çok değerli olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bu projeleri arttırmak adına çalışmalar yaptıklarını belirtti. LuigiVanvitelliCampania Üniversitesi ile imzaladıkları Erasmus protokolünün, ASÜ’lü gençlere farklı kültürlerdeki yükseköğretim faaliyetlerini yerinde görme imkânı sağlayacağını kaydeden Rektör Arıbaş, evrensel bakış açısının gelişmesinin kıymetli bir değer olduğuna dikkat çekti. Bunun yanı sıra Benecon Araştırma Merkezi ile de üç yıllık bir protokol imzalandıklarını ve bunun da öğrencilere araştırma çalışmalarını yerinde deneyimleme olanağı sağlayacağını belirten Prof. Arıbaş, “Yapılan anlaşmalar üniversitemize hayırlı olsun. Benzeri projeleri nitelik ve nicelik olarak geliştirmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Yapılan açıklamanın ardından Rektör Alpay Arıbaş ve LuigiVanvitelliCampania Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Giuseppe Ciaburro hazırlananprotokol metnini imzaladı. Düzenlenen törene ASÜ’de görev yapan akademisyenlerin yanı sıra Benecon Araştırma Merkezi Yöneticisi ve UNESCO İtalya BaşkanıProf.Dr. Carmine Gambardella da çevrim içi olarak katıldı.

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası