Eğitim

ASÜ’ye engelsiz bilişim eğitim ödülü

ASÜ, bu yıl, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen engelsiz üniversiteler ödülleri kapsamında aldığı 29 Engelsiz Üniversite Bayrağı ile Türkiye birincisi olmuştu Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) desteğiyle hayata..

ASÜ’ye engelsiz bilişim eğitim ödülü
banner

ASÜ, bu yıl, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen engelsiz üniversiteler ödülleri kapsamında aldığı 29 Engelsiz Üniversite Bayrağı ile Türkiye birincisi olmuştu

Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) desteğiyle hayata geçirdiği ve ‘Engelsiz Bilgiye Bağımsız Erişim’ projesi kapsamında kurduğu engelsiz kütüphane, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından ödüle layık görüldü.

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu, ülke genelinde engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine ‘Engelsiz Bilişim Ödülleri’ veriyor. “BİLTEVT’22: Uluslararası Engelsiz Bilişim 2022 Kongresi” Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kongre kapsamındaki törende ASÜ, engelsiz bilişim eğitim ödülüne layık görüldü. Jürinin gerekli incelemelerinin ardından ödül alamaya hak kazanan ASÜ’yü Manisa’da, ASÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Araştırma Görevlisi Cahit Şahin temsil etti.

REKTÖR ŞAHİN, ‘ENGELLERİ

KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

‘Engelsiz Bilgiye Bağımsız Erişim’ projesiyle oluşturulan kütüphanenin, engelleri ortadan kaldırmaya dair çalışmaların en somut örneklerinden birisi olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Biz, samimi biçimde engelleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi biz ödül almak için bu çalışmaları yapmıyoruz, ödüller bir sonuç olarak geliyor. Çok mutluyuz. Yaptığımız çalışmaların çeşitli platformlarda ödüle layık görülmesi, yürüdüğümüz yolun ne denli doğru olduğunu da gösteriyor. Katkı veren herkese ve bizleri ödüle layık gören Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu jürisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.   (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL