Gündem

‘Atatürk milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Münasebetiyle bir mesaj yayımladı. “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Komutan, müstesna Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde..

‘Atatürk milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır’
banner

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Komutan, müstesna Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” diyen Erel, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Atatürk; bir milletin topyekûn istiklal mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve ferasetiyle milletine liderlik eden büyük bir komutan ve aynı zamanda büyük bir devlet adamıdır. O, bağımsızlığımız yolunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak, kurduğu Cumhuriyetle birlikte ülkesinin ve milletinin her alanda ilerlemesi için yılmadan çaba göstermiştir. Onun önderliğinde Anadolu topraklarından yükselen bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, yaşamına sığdırdığı büyük başarılar tüm dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur.

Milletine olan aşkı, sevgisi ve güveni tarif edilemez olan Gazi Mustafa Kemal, milletimizin gönlünde daima yaşayacaktır. Yüce Türk Milleti hiçbir zaman Ata’sını, O’nun ilkelerini ve aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır.

10 Kasımlar Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür. Bugün O’nu en güzel anlamanın yolu, veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözleriyle bizlere emanet bıraktığı Devletimizi gelecek nesillerimize aynı şuur, inanç ve kararlılıkla bırakmaktır.

Bunun içinde, Ülkemizin bilimden teknolojiye, eğitimden sağlığa, tarımdan savunma sanayisine kadar her alanda daha fazla gelişmesi için, milletimizin huzur ve güven içinde daha müreffeh bir yaşam sürmesi için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevidir” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL