Gündem

ATSO Heyeti Romanya’da temaslarda bulundu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetim kurulu üyeleri ve beraberindekiler ‘Erasmus + Orta Anadolu Staj’ projesi kapsamında AB ülkelerinde iş dünyası temsilcileri ile görüşmeler yaparak öğrenci hareketliliklerinde staj işyeri..

ATSO Heyeti Romanya’da temaslarda bulundu
banner

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetim kurulu üyeleri ve beraberindekiler ‘Erasmus + Orta Anadolu Staj’ projesi kapsamında AB ülkelerinde iş dünyası temsilcileri ile görüşmeler yaparak öğrenci hareketliliklerinde staj işyeri bulunması ve iş dünyası ve kamu kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi yeni networkler oluşturulması amacıyla Romanya’nın başkenti Bükreş’de bir dizi temas gerçekleştirdi.

Romanya’da gerçekleştirilen bir dizi ziyarete Aksaray Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hacı İsmail Başer, Yönetim Kurulu Üyesi Enver Şanlı, Genel Sekreter Mustafa Murat Yılmaz katılım sağladı.

‘ROMANYA İLE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ’

Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, yaptığı açıklamada, “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından ‘Erasmus + Orta Anadolu Staj’ projesi kapsamında Öğrenci Hareketliliklerinde Staj İşyeri Bulunması ve iş dünyası ve kamu kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi yeni networkler oluşturulması amacıyla Romanya’nın başkenti Bükreş’te temaslarda bulunduk. Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliği Ticari Ateşesi M. Naci Akdoğan ziyaret ederek Romanya ekonomisi hakkında bilgi alışverişi sağlanmış, hangi alanlarda yatırım ve dış ticaret fırsatları olduğu hususlarında bilgi alınmıştır. Heyetimiz resmi temaslar kapsamında Romanya Türk İş Adamları Derneğini ziyaret etmiş, programa TİAD Başkanı Ufuk Tandoğan, Başkan Yardımcısı Gürsel Öztürkmen ve YK Üyemiz Burak Aktan katılım sağlamış ziyarette Romanya, TİAD ve Aksaray TSO arasında iş birliği olanakları ve Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi Öğrenci Haraketliliklerinde Staj İşyeri bulunması konuları görüşülmüştür. Aynı zamanda tüm programımız boyunca bizlerle birlikte olan İş adamları Yusuf Ortaköylü, Şaban Yaşar ve Mehmet Atar ile işyeri ziyaretleri yaparak istişarelerde bulunduk. Değerli iş adamlarımız Yusuf Ortaköylü, Şaban Yaşar ve Mehmet Atar’a bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Aksaray iş dünyası adına teşekkür ediyoruz. Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi kapsamında Romanya ile güzel işlere imza atacağız” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası