Gündem

ATSO heyeti Romanya’da Türk Şehitliğini ziyaret etti

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Erasmus projesi kapsamında firma ziyaretleri ve ikili görüşmeler gerçekleştirmek üzere Romanya’ya gitti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İsmail Başer,..

ATSO heyeti Romanya’da Türk Şehitliğini ziyaret etti
banner

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Erasmus projesi kapsamında firma ziyaretleri ve ikili görüşmeler gerçekleştirmek üzere Romanya’ya gitti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İsmail Başer, Yönetim Kurulu Üyesi Enver Şanlı ve Genel Sekreter Murat Yılmaz, Bükreş’te bulunan Türk Şehitliğini de ziyaret edip çelenk bıraktı.

‘TÜM ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ’

Program hakkında açıklamalarda bulunan Kulak, “Odamızın yürüttüğü Erasmus projesi kapsamında Romanya’nın başkenti Bükreş’te firma ziyaretleri ve ikili görüşmeler yaparak Aksaray’ı tanıtıyor ve yatırımcıları Aksaray’a davet ediyoruz. Ziyaretlerimiz de Romanyalı firma yetkililerine şehrimizin sanayi anlamında potansiyeli, stratejik konumunu ve tarihinden bahsederek gerekli tüm bilgi paylaşımlarını yerine getiriyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında Bükreş’te bulunan şehitliğimizi ziyaret ederek ecdadımızın bu bölgede Müttefik Ordu olarak başarılı muharebeler yaptığını 42 bin kişilik mevcudundan 19 bin 100’ünü şehit verdiğini biliyoruz. 400 şehidimiz isim isim tek kabirlerde, 535 şehidimiz de toplu kabirde yatmaktadır. Tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Ecdadımızın izlerini gerek şehitlikte gerekse Romanya’daki Osmanlı eserlerinde bir kere daha gördük ve nasıl büyük bir medeniyetin varisleri, mirasçıları olduğumuzu bir kez daha hissettik, duygulandık, millet olarak sorumluluğumuzun ağırlığını hissettik. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası