Gündem

Avrupalı çiftçiler Aksaray’ı ziyaret etti

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ın eşlik ettiği Avrupalı çiftçi grubu Aksaray da bir dizi ziyarette bulundu. Koçak, Belçika ve Hollanda’dan gelen çiftçileri Kazıcık tolundaki büyükbaş çiftliğinde bulunan tarım arazilerini..

Avrupalı çiftçiler Aksaray’ı ziyaret etti
banner

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ın eşlik ettiği Avrupalı çiftçi grubu Aksaray da bir dizi ziyarette bulundu.

Koçak, Belçika ve Hollanda’dan gelen çiftçileri Kazıcık tolundaki büyükbaş çiftliğinde bulunan tarım arazilerini gezdirerek tarım ve hayvancılıkta Aksaray’ın durumu hakkında bilgi verdi. Belçika ve Hollanda’dan gelen çiftçiler Aksaray’daki tesislere hayran kaldı.

Misafir çiftçilerin süt üretim tesisini beğendiğini ifade eden Koçak, “Büyükbaş çiftliğimizi yerinde inceleyen misafirlerimiz Türkiye’nin dünyada gıda üretiminde ilk 5 ülkeden birisi olduğunu söylemesi bizleri gururlandırdı” diye konuştu.

AVRUPALILAR AKSARAY’DAKİ TESİSLERE HAYRAN KALDI

Belçika ve Hollanda Westhoek Çiftçi Kulübü Üyesi Çiftçiler Başkanı Roger Masscheleyn, “Önümüzdeki yıllarda Türkiye gıdayı yöneten 5 ülkeden birisi olacak. Bizlerde bu kapsamda Türk tarım ve hayvancılığını yerinde görmek üzere buradayız” dedi. Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası