Gündem

Avukat cinayetine Aksaray’dan tepki

Muğla’nın Bodrum ilçesinde avukat Mehmet Erdal Çam’ın müvekkili Galip Özmen tarafından öldürülmesine,  Aksaray’da ki meslektaşları yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Aksaray Barosu saymanı Avukat Cumali Altınsoy, “180 bin avukat olarak..

Avukat cinayetine Aksaray’dan tepki
banner

Muğla’nın Bodrum ilçesinde avukat Mehmet Erdal Çam’ın müvekkili Galip Özmen tarafından öldürülmesine,  Aksaray’da ki meslektaşları yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Aksaray Barosu saymanı Avukat Cumali Altınsoy, “180 bin avukat olarak bizler, Barolarımız ve Türkiye Barolar Birliği olarak, avukata yönelik şiddetin normalleşmesine izin vermeyecek, ortak mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

‘AKSARAY OLARAK BU ACIYI YAKINDAN BİLİYORUZ’

Bodrum’da Galip Özmen tarafından tabanca ile öldürülen avukat Mehmet Erdal Çam için Aksaray Adliye Sarayı önünde avukatlar bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Aksaray Barosu saymanı Avukat Cumali Altınsoy tarafından yapılan açıklamada, “Bugün buradan bir kez daha haykırıyoruz; mesleğimizi yaparken, görevimizi ifa ederken can veriyoruz. Avukat tehdit altındaysa, hak arama özgürlüğü de tehdit altındadır. Bizler dava dosyalarının tarafı değil, vekiliyiz. Vekâlet etmek mesleğimizin gereğidir. Biz bu görevi üstlenmezsek; adalet işlemez.3 Mayıs 2019 tarihinde bürosunda meslektaşımız Av İbrahim Ergin katledildi. Nevşehir Barosu önceki Başkanlarımızdan Av. Mustafa Necmi Öncül ise darp edildi. Aksaray olarak bu acıyı yakından biliyoruz. “dedi.

‘ORTAK MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ’

Altınsoy ,”Bize saldıranların bile muhtaç oldukları savunma hakkı kullanılamaz. Acil talebimiz şudur, yeni yasama döneminde, Anayasa’nın 98 ve TBMM İçtüzüğü ‘nün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis araştırması açılmalı, konuyla ilgili TBMM araştırma komisyonu kurulmalıdır. Türkiye Barolar Birliğinin Adalet Bakanlığı’na sunduğu öneriler kapsamında, gerekli düzenlemeler acilen hayata geçirilmelidir. Devletin tüm kurumlarında ve yurttaşlarda, avukata yönelik şiddetin engellenmesiyle ilgili farkındalık yaratılmalıdır. Tek bir kayba daha tahammülümüz yok. 180 bin avukat olarak bizler, Barolarımız ve Türkiye Barolar Birliği olarak, avukata yönelik şiddetin normalleşmesine izin vermeyecek, ortak mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası