Siyaset

Aydoğdu, ‘Çocuk ve istismar kelimeleri bir araya gelemez’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, TBMM’de çocuk istismarıyla ilgili kurulan komisyonun başkanlığına seçildi. Komisyonun ilk toplantısında konuşan Aydoğdu, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun ‘evlilik’ adı altında cinsel istismara maruz bırakılması olayının..

Aydoğdu, ‘Çocuk ve istismar kelimeleri bir araya gelemez’
banner

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, TBMM’de çocuk istismarıyla ilgili kurulan komisyonun başkanlığına seçildi.

Komisyonun ilk toplantısında konuşan Aydoğdu, 6 yaşındaki bir kız çocuğunun ‘evlilik’ adı altında cinsel istismara maruz bırakılması olayının araştırılarak benzer olayların yaşanmaması ve her türlü çocuk istismarının önlenmesi kapsamında alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla bu komisyonun kurulduğunu söyledi.

Aydoğdu, “çocuk” ve “istismar” kelimelerinin bir araya gelmemesi gerektiğini söyleyerek, “Hayat istenmeyen şeylerle dolu. Bunun için siyaset yapıyoruz. Her şey gönlümüzce olsa devlete, kamu otoritesine, siyasete gerek yok” dedi.

‘ÇOCUK İSTİSMARI KONUSUNU ARAŞTIRACAĞIZ’

Milletvekili olarak en zor görevlerinden birini yürüteceğini belirten Aydoğdu, “Çocukluk benim için insan olmanın en asli unsuru. Çocukluktan uzaklaştıkça adeta insanlıktan da uzaklaşırız. Çocukları anlayabildiğimiz sürece insanız hatta içindeki çocuğu yaşatanlar, insanlıktan da uzaklaşmaz, yaşlanmazlar da… İçindeki çocuğu ne kadar yaşatıyorsa o kadar iyi insandır. Ülkemizde çok tatsız bir olayla gündeme gelen çocuk istismarı konusunu araştıracağız” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası