Siyaset

‘Ayrıştırıcı siyasetten kurtulmamız lazım’

ERTÜRK: ‘DÜŞMAN SAVAŞTA OLUR, BİZ KİMSEYLE DÜŞMAN DEĞİLİZ!’ İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk ve beraberindeki millet ittifakı bileşeni partilerin yetkilileri ile CHP yöneticileri Alayhan, Ilısu, Bozcayurt, Gaziemir, Akmezar,..

‘Ayrıştırıcı siyasetten  kurtulmamız lazım’
banner

ERTÜRK: ‘DÜŞMAN SAVAŞTA OLUR, BİZ KİMSEYLE DÜŞMAN DEĞİLİZ!’

İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk ve beraberindeki millet ittifakı bileşeni partilerin yetkilileri ile CHP yöneticileri Alayhan, Ilısu, Bozcayurt, Gaziemir, Akmezar, Pınarbaşı, Cumhuriyet ve Süleymanhüyüğü köylerini ziyaret etti.

Ertürk, ziyaretlerinde halka yönelik yaptığı konuşmalarında her seçimin önemli olduğunu ancak 14 Mayıs’taki seçimin çok özel bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Bazı seçimlerin ülkenin kaderini belirlediğine dikkat çeken Ertürk, “Mesela 2017’de yapılmış olan halk oylaması… Bu demokrasiden vazgeçip tüm yetkilerimizi tek kişiye verdiğimiz halk oylaması bir dönüm noktasıdır. 1950 yılında yapmış olduğumuz seçim, her ne kadar partim kaybetmiş olsa da ülkenin demokrasi ile tanışmasını sağlamıştır. Mesela ben bugün şunu rahatlıkla söylüyorum; iyi ki benim partim kaybetmiş de ülke demokrasi ile tanışmış. 14 Mayıs 2023 seçimleri de yine böyle, ülke için önemli bir dönüm noktası olacak seçimlerden bir tanesi. Ülke şu an bir çıkmaz içinde. Bir araba düşünün, çıkmaz sokağa girmiş ve ne yapacağını bilemez bir şekilde. Bunu ekonomik krizle anlatabiliriz, bunu yaşadığımız demokrasi krizi ile anlatabiliriz, bunu yaşadığımız hukuksuzlukla anlatabiliriz, bunu gençlerimizin bu ülkeden umudunu kesmesi ile anlatabiliriz, ülkemizde kaybolan huzurun yokluğuyla anlatabiliriz… Biz bugün öyle bir noktaya geldik ki, kurtuluş savaşı vermiş, etle tırnak olmuş, kaynaşmış, 72 milletten oluşan ülkemiz öyle bir noktaya geldi ki; sanki bir tarafa ayrılanlar vatanını daha çok seviyor, bayrağını daha çok seviyor, dinine daha bağlı; diğer taraftakiler de sanki vatanına, bayrağına, dinine düşman! Böyle bir algı oluşturdular. İnsanları böyle sınıflandırırsak ülkemize çok büyük kötülük yapmış oluruz. Her siyasi partide, her görüşte ahlaklısı var ahlaklı olmayanı var. Toplumun yüzde ellisinden fazlasını böyle sınıflandırır, gruplandırırsak asıl o zaman korumak istediğimiz vatanımıza en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bundan kurtulmamız lazım” dedi.

‘İL BAŞKANLIĞIM DÖNEMİNDE KİMSEYE AYRIMCILIK YAPMADIM’

Ertürk kendilerine karşı yapılan ayrımcılığı da eleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde maruz kaldığı saldırıya atıf yapan Ali Abbas Ertürk, eleştirirken “Orada devletin kolluk kuvvetlerinin önünde 10 yaşındaki çocuklara bile zarar verecek şekilde, öldüresiye saldırıldı. Üç buçuk sene önce Sayın Cumhurbaşkanı adayımız ölümden döndü. Orada CHP kadroları, kalabalık olmasa telafi edemeyeceğimiz sonuçlar olabilirdi. O yüzden diyorum ki geldiğimiz noktada Türkiye bir tercih yapmak zorunda. Olay Sayın Cumhurbaşkanımızın indirilip, SGenel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi değil. Kemal Kılıçdaroğlu, özellikle son senelerde ‘toplumun kamplaştırılıp kutuplaştırmasına nasıl engel olurum da herkesi bir arada tutabilirim’ diye büyük çaba gösterdi. Bakın, altılı masada birçok farklı görüşten il başkanı ile birlikte geziyoruz. Ben CHP’liyim ama bugün İYİ Parti listesinden adayım. Birbirimizi tanıyalım, konuşalım… Farklı anladığımız konularda sorunları giderelim. Toplum olarak çok yorulduk. Kavga etmekten, birbirimizi düşman görmekten çok yorulduk. Ben bu yüzden il başkanı olduğum dönemde sadece altılı masa partileri ile değil AK Parti ile de diyalog kurdum. Biz insanız, aynı Cenab-ı Allah yarattı hepimizi. Farklı noktalarımız var, yolsuzluk yaparlarsa yakalarından tutarım, bu şehre haksızlık yaparlarsa hesabını sorarım ama biz düşman değiliz. Bu seçimlerde ülkeyi düzlüğe çıkartmamız lazım” diye konuştu.

‘SEÇMEN AKSARAY’DA VERDİĞİ OYLARIN KARŞILIĞINI ALDI MI?’

Konuşmasının son bölümünde Aksaray’da Millet İttifakı’nın birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğü çalışmalara dikkat çeken Ertürk, “Parlamentoda bir çoğunluk sağlamak için ittifak oluştu. CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti seçime ayrı ayrı gitseydi belki bir milletvekilinde kalınacaktı. Biz dedik ki parti amblemlerinin bir önemi yok, parlamentoda çoğunluk olsun. Yanlışlıkları düzeltecek yasa değişikliklerini yapacak yeterli sayımız olsun. Varsın 100 yıllık partimiz seçime kendi logosu ile girmesin. Aksaraylı 22 yıldır aynı partiye oy verdi, başımın üstünde yeri var. Kimse seçmenin tercihini sorgulayamaz. İstediği partiye oy vermek herkesin en doğal hakkı. Ama burada şunu da sorgulamak lazım; Aksaray oy verdi de karşılığını aldı mı? Alayhan, Gülağaç, Eskil oy verdi karşılığını aldı mı? Hiç kimse karşılığını almadı. Ben şimdi sizden bir emanet oy istiyorum. Emanetinize en iyi şekilde sahip çıkacak, oylarınızın karşılığını sonuna kadar vereceğim. Oyunuzun karşılığını vermezsem sizden de beni sorgulamanızı, uyarmanızı istiyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası