Gündem

‘Aziz milletimiz adını tarihe altın harflerle yazdırdı’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Dinçer, tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş aziz milletimizin Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle adını tarihe altın harflerle yazdırdığını..

‘Aziz milletimiz adını tarihe altın harflerle yazdırdı’
banner

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Dinçer, tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş aziz milletimizin Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle adını tarihe altın harflerle yazdırdığını ifade etti.

Başkan Dinçer mesajının devamında şu görüşlere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şanlı ordumuzun kazandığı büyük zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.30 Ağustos 1922 tarihinde gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi; milletimizin ordusuyla birlikte yazdığı kahramanlık destanıdır. Bu zafer ile milletimiz hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak vermiş olduğu bu şanlı mücadele, daha güçlü yarınlarımız için bizlere ilham kaynağı olmaktadır. Bugün bizlere düşen görev ise ecdadımızın büyük fedakârlıklarla kazandığı ve bizlere emanet ettiği vatan toprağını ilelebet korumaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde vatan toprağı için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor,  gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aksaraylı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL