Özel

 Babam gelenekçi ben yenilikçi hizmet anlayışını benimsiyorum

Aksaray’da baba mesleği çiçekçiliğe farklı bir boyut kazandıran Özge Balkış, açtığı dükkânda hedeflerinin peşinde koşmanın mutluğunu yaşıyor. 34 yaşındaki girişimci Balkış, babasından esinlenerek farklı konseptte bir işletme açtığını söyledi. 4..

 Babam gelenekçi ben yenilikçi hizmet anlayışını benimsiyorum
banner

Aksaray’da baba mesleği çiçekçiliğe farklı bir boyut kazandıran Özge Balkış, açtığı dükkânda hedeflerinin peşinde koşmanın mutluğunu yaşıyor.

34 yaşındaki girişimci Balkış, babasından esinlenerek farklı konseptte bir işletme açtığını söyledi. 4 yıldır aktif şekilde modern çiçekçi olarak hizmet vermenin gururunu yaşadığını ifade eden Balkış; “Adalet bölümü mezunuyum. Babamın çiçekçi dükkânı var. Bende çocukluk yıllarımdan beri babamla babamın dükkanına gelirim ve çiçekleri çok severim. Çiçeklerin içinde büyüdüğüm için her zaman ilgimi çekiyordu. Bende hayallerimin peşinden koşmak için bu dükkanı açtım. Normal bir çiçekçiden ziyade düğün sektörü ağırlıklı çalışıyorum. Kız istemeye gidileceği zaman el çiçeği, çikolatası, söz tepsisi ve takacağı aksesuarlar önemlidir. Bu noktada tüm ihtiyaçları işletmemizde müşterilerin isteğine göre hazırlıyoruz” dedi.

‘İŞLETME OLARAK ÇAĞA AYAK UYDURDUK’

Babasının geleneksel bir çiçekçi olduğunu ve genelde çelenk ve düğün çiçekleri yaptığını söyleyen Balkış; “Ben bu işi biraz daha modernize ettim. Hem geleneksel olarak çiçekçide bulunması gereken çiçekler hem de, gelinler için hazırladığımız özel çiçekler hem de ev hanımlarının dekor olarak kullanabilecekleri çiçekler işletmemizde mevcut. Ama babamla tamamen aynı sektörde olduğum söylenemez. İşletme olarak çağa ayak uydurduk. Ürünlerimizin tamamını kendimiz el emeği göz nuru ile yapıyoruz. Hazır ürünler kullanmıyoruz. Hammaddeleri alıyoruz. Tüm süslemeler tasarımlar ise kendimize ait. Bazen müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ürünler hazırlıyoruz. Bazen de hayal gücümüze göre farklı tasarımlar yapıyoruz” diye konuştu.

BU YIL SADE ÇİÇEKLER TERCİH EDİLDİ

İşlerin yaz sezonunda daha hareketli kışın ise biraz durgun geçtiğini belirten Balkış, “Çiçekçilik sektörüne renk kattık, hayat kattık, yeni bir bakış açısı kattık. Müşterilerimiz çok memnun. Müşterilerimiz istiyor ki şehir dışına hatta yurt dışına kargo yapalım ama sadece Aksaray içine çalışıyoruz. Bu sene en çok renklilerden daha çok beyaz renkler ve inci süslemesi tercih edildi. Tamamen inciden oluşan çiçekler ya da aralarından inciler çıkan ürünlerimiz gelin çiçeklerinde revaçta oldu. Renkli ürünlerden daha çok sade ürünler tercih edildi” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası