Gündem

Bağdan üzüme, üzümden sofralara

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Bağ Bozumu ve Pekmez Festivali, Kargın Köyü festival alanında yapıldı. Hasandağı eteklerinde yetişen üzümlerin, pekmeze dönüşerek sofralara yolculuğu anlatıldı. Festivale katılan..

Bağdan üzüme, üzümden sofralara
banner

Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Bağ Bozumu ve Pekmez Festivali, Kargın Köyü festival alanında yapıldı. Hasandağı eteklerinde yetişen üzümlerin, pekmeze dönüşerek sofralara yolculuğu anlatıldı.

Festivale katılan Vali Mehmet Kumbuzoğlu, Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, köylülerle birlikte bağ bozumuna katılarak üzüm topladı, toplanan üzümlerle festival alanına gelerek pekmez kaynattı.

ÜZÜM VE PEKMEZ ÜRETİMİNDE HASANDAĞ’I ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Yaklaşık 13 köyümüze hitap eden bölgemizde önemli sektörlerden birini ifade eden üzüm ve pekmez üretimine dikkat çekmek istiyoruz. Aksaray’ın bu noktadaki üretimini ülkeye tanıtmak ve anlatmak, bölgemize canlılık katmak, Hasan Dağı’mızın ve yörelerinin bu anlamda ne kadar önemli bir tarımsal faaliyeti yerine getirdiğini göstermek adına bugün bu organizasyonu icra ediyoruz” dedi.

Festivalin ayrıntılı haberi Gazeteniz Egemen’de

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası