Gündem

Başkan Dinçer ‘Kitap, en iyi arkadaştır’

AKSARAY KİTAP GÜNLERİNİ 5 GÜNDE 80 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Kitap Günleri’nin açıldığı günden bu yana yoğun..

Başkan Dinçer ‘Kitap, en iyi arkadaştır’
banner

AKSARAY KİTAP GÜNLERİNİ 5 GÜNDE 80 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Kitap Günleri’nin açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Belediye Başkanı Dinçer, kitabın en iyi arkadaş olduğunu söyleyerek “Kitap okuyan gençlerin, geleceği yeniden inşa edeceğine inanıyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesi tarafından ‘Bir Kitapla Değiştir Dünyanı’ sloganıyla 14 Ekim tarihinde başlattığı ve 9 gün sürecek 5. Kitap Günlerine ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Pazar Pazarı fuar alanında 22 Ekim’e kadar devam edecek Kitap Günlerine birçok yazar konuk olurken gündeme dair konularda söyleşiler, imza günleri düzenleniyor. Ayrıca sahne gösterileri ve çocuklar için çeşitli eğlenceli aktiviteler yapılıyor. İlgi o kadar yoğun ki, Kitap Günlerini ilk 5 günde yaklaşık 80 bin ziyaretçinin ziyaret ettiği bildirildi.

İNSAN ODAKLI BİRÇOK PROJE VE ÇALIŞMALARIMIZ VAR’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 5’incisi düzenlenen Kitap Günlerine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek “İnsan odaklı hizmet belediyeciliğimizin en güzel örneklerinden biri Kitap Günleri etkinliğimiz. Şehrimizde altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yanından insan odaklı birçok proje ve çalışmalarımız var. Sosyal ve kültürel anlamda şehrimizde en iyi hizmeti sunmanın gayret içerisindeyiz. Bu yıl Kitap Günlerinin 5’incisini düzenledik. İlgi çok güzel. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi, kitapseverleri Kitap Günlerinde ağırlıyoruz. Ülkemizin en değerli yazar, şairlerini okurlarıyla buluşturuyoruz. Her gün farklı yazarlarımız söyleşide bulunuyor, imza günlerinde okurlarıyla sohbet etme imkânı buluyor.  Bu yıl Kitap Günlerinde 95 yayınevi yer alıyor. Her yaş gurubuna hitap eden çeşit çeşit kitaplar, ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor” dedi.

“Kitap Günleri ile amacımız okuma alışkanlığının toplumun her kesimine yaymaktır” diyen Belediye Başkanı Dinçer, konuşmasının devamında “Kitap, en iyi arkadaştır. Kitap okuyan geleceğine yön verir ve geleceğini yeniden inşa eder. Çocukken kazanılan okuma alışkanlığı yaşam boyu devam ettiğini biliyoruz. Bu yüzden Kitap Günlerine anne ve babalar olmak üzere bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası