Gündem

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHRİMİZ İÇİN İLKLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanılan Engelsiz Yaşam Merkezinde inşaat çalışmaları tamamlanarak iç tefrişatının tamamlanması için çalışmalara devam ediliyor Orta Anadolu’nun ilk engelsiz yaşam merkezi Aksaray Belediyesi tarafından özel ilgiye ihtiyaç duyan..

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHRİMİZ İÇİN İLKLERİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
banner

Yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanılan Engelsiz Yaşam Merkezinde inşaat çalışmaları tamamlanarak iç tefrişatının tamamlanması için çalışmalara devam ediliyor

Orta Anadolu’nun ilk engelsiz yaşam merkezi

Aksaray Belediyesi tarafından özel ilgiye ihtiyaç duyan vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak için hayata geçirilen Engelsiz Yaşam Merkezinin hizmete alınması için geri sayım başladı.

Orta Anadolu’nun ilk engelsiz yaşam merkezini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, engellilere yönelik yenilikçi projeler üreterek hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini bildirdi.

‘HEDEFİMİZ ENGELSİZ BİR AKSARAY İNŞA ETMEK

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu projenin seçim vaatleri arasında yer aldığını ve üzerinde hassasiyetle durduğunu söyledi. Dinçer, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana engelli kardeşlerimizin taleplerini isteklerini asla göz ardı etmedik.İnşallah Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak çok yönlü merkezimizi tamamlamak üzereyiz. Hem tüm engelli derneklerimizi bir çatı altında toplayacak hem de bireysel anlamda engelli hemşerilerimize büyük katkı sağlayacak merkezimiz engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir donanıma sahip olacak. Proje tamamlandığında, Aksaray’da yaşayan engelli vatandaşlarımız ve onların aileleri için hayat inşallah daha da kolaylaşacak. Bizim hedefimiz engelsiz bir Aksaray inşa etmek. Engelli bireylerin sosyalleşmesi, yaşam becerileri kazanması ve kişisel gelişimleri için çok yönlü Engelsiz Yaşam Merkezimizin açılışı merakla bekleniyor” dedi.

‘ENGELLİ VATANDAŞLARIN TÜM İHTİYACINA CEVAP VERECEK’

Toplamda 2 bin 500 metrekare alandan oluşan engelsiz yaşam merkezi 2 kat olarak inşa edilecek. İçerisinde 8 atölye bulunan tesiste engelli vatandaşların ve ailelerinin tüm ihtiyacına cevap verecek donanımına sahip.Engelli vatandaşların hoş zaman geçirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi; derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer verildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası