Özel

Bayram öncesi otogarlar boş kaldı

Aksaray’da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala şehirlerarası otobüs terminalinde önceki yıllara göre yolcu sayısı yüzde 70 oranında azaldı. 81 ildeki otogarlarda bir durgunluk olduğunu aktaran Ekrem Karacaer, otobüslerin yüzde 30..

Bayram öncesi otogarlar boş kaldı
banner

Aksaray’da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala şehirlerarası otobüs terminalinde önceki yıllara göre yolcu sayısı yüzde 70 oranında azaldı.

81 ildeki otogarlarda bir durgunluk olduğunu aktaran Ekrem Karacaer, otobüslerin yüzde 30 kapasite ile gidip geldiğini ve bu sayının mazot parasını dahi kurtarmadığını söyledi.  Otobüs firması yetkilisi Karacaer, “Geçen yıl pandemi olmasına rağmen bu yıldan daha hareketliydi. Şu an hareket yok ve bayram gidiş geliş listeleri boş durumda. Geçen yıl bu mevsimde Adana ile Mersin gibi illere yer bulunmazken, şimdi araçların tamamı boş. Son akaryakıt zamları sonrası otobüslere binmek lüks oldu. Şahsi araç ile Aksaray’dan Ankara’ya gidiş geliş 800 ile 900 lira yakıt masrafına sebep oluyor. Otobüs ile bir kişi gidiş geliş 260 liraya mal oluyor” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL