Gündem

‘Bayramlar birliğe vesile olan ilahi armağanlardır’

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, ramazan bayramının hoşgörü, nezaket, kaynaşma ve güzellikleri paylaşma anlamlarıyla hem zihnî hem de kalbî bakımdan çok özel bir dönem olduğunu söyledi. ramazan..

‘Bayramlar birliğe vesile  olan ilahi armağanlardır’
banner

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, ramazan bayramının hoşgörü, nezaket, kaynaşma ve güzellikleri paylaşma anlamlarıyla hem zihnî hem de kalbî bakımdan çok özel bir dönem olduğunu söyledi.

ramazan ayının yenileyici ikliminin ardından bayrama sağlık ve sıhhat içinde erişmenin büyük bir mutluluk olduğunu belirten rektör Şahin, “sahurlar, iftarlar, mukabeleler, ibadetler, kur”an buluşmaları, kardeşlik ve hayır sofraları… mübarek ramazan ayı bütün güzellikleri ile kalplerimizi onardı, gönüllerimizi açtı, gözlerimize aydınlık oldu. tüm bu güzelliklerin ardından hoşgörü, nezaket, kaynaşma ve paylaşma adına bizlere sunulan ilahi bir armağan mukabilindeki bayrama eriştik. büyük bir mutluluk içindeyiz ve bizleri bugünlere eriştiren rabbimize şükürler ediyoruz” dedi. son birkaç yıldır salgın nedeniyle bayramların kısıtlamalarla kutlandığını, bu bayram ise muhabbet ve sevgi ikliminin kısıtlamalar olmadan yaşanacağını kaydeden prof. Şahin, “bayramlar bir aradayken güzel. salgın nedeniyle son birkaç yıldır bayramları buruk kutluyorduk. bu bayram ise kısıtlamalar olmadan sevdiklerimizle kavuşabileceğiz. bayramlar birlik olma şuuru, kardeşini gözetme kadirşinaslığı, inanç ve medeniyet dünyasına ait değerleri yaşatma gayesi, affetme ve hoş görme nezaketinin pekiştiği günlerdir. böylesi kıymetli zaman dilimlerini ruhuna uygun bir biçimde geçirmek hepimizin ortak duasıdır” dedi.

prof. dr. yusuf Şahin, mesajını şu şekilde tamamladı: “yüce rabbimizden bayramın tüm sıkıntıların çözümüne vesile olmasını diliyor, asÜ ailesi başta olmak üzere, aziz şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.” (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL