banner
Gündem

Bedir Muhtar Külliyesi açılışa hazırlanıyor

Aksaray Belediyesi tarafından projelendiren ve yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’nde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması başladı. Bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi farklı..

Bedir Muhtar Külliyesi açılışa hazırlanıyor
banner

Aksaray Belediyesi tarafından projelendiren ve yapımı tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi’nde çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması başladı.

Bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi farklı mimari özelliği ile dikkat çekerken külliye ait sosyal donatı alanları kullanıma hazır hale getirildi.  Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesinin kısa zaman içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağı bilgisini verdi.

Dinçer, külliyenin şehrin manevi iklimine katkı sağlayacağını belirterek “Aksaray’a kazandırdığımız Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi projesinde yavaş yavaş sona geliyoruz. Şehrimizin manevi iklimine değer katacak Bedir Muhtar Külliyesi Aksaray’ımız için önemli projeler arasında yer alıyor.  Her ayrıntının düşünüldüğü külliyemiz hem eşsiz bir ibadet alanı hem de sosyal bir alan olma özelliği taşıyacak. Şehrimize gelen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken mekanlardan biri olarak da öne çıkacak. Külliyemizin formuna uygun peyzaj çalışmamız kısa süre içinde tamamlanacak. Ardından açılış töreni ile hizmete açılacak. Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemiz şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası