banner
Gündem

Bedriye Medresesi, öğrencilerin yeni çalışma alanı oldu

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER: “BEDRİYE MEDRESESİ, GENÇLERİMİZE TARİHLE İÇ İÇE BİR ÇALIŞMA ORTAMI SUNUYOR” Aksaray Belediyesi tarafından restore edilerek modern bir kafeye dönüştürülen Bedriye Medresesi, üniversite sınavına hazırlanan gençler..

Bedriye Medresesi, öğrencilerin yeni çalışma alanı oldu
banner

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER: “BEDRİYE MEDRESESİ, GENÇLERİMİZE TARİHLE İÇ İÇE BİR ÇALIŞMA ORTAMI SUNUYOR”

Aksaray Belediyesi tarafından restore edilerek modern bir kafeye dönüştürülen Bedriye Medresesi, üniversite sınavına hazırlanan gençler için ideal bir çalışma ortamı haline geldi. Tarihi yapının dokusu korunarak gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını açan Bedriye Medresesi, hem tarihi atmosferi hem de sunduğu rahat çalışma ortamı ile öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor.

Aksaray’da birçok tarihi yapıyı restore ederek hizmete kazandıran Aksaray Belediyesi, daha önce restorasyonunu tamamlayarak hizmete açtığı Bedriye Medresesi, ders çalışmak isteyen veya sınava hazırlanan öğrencilerin tercihleri arasında yer alıyor. Öğrenciler tarihi mekânda ders çalışırken diğer taraftan medrese bünyesinde oluşturulan birbirinden farklı renk ve özelliklerdeki doğal taş müzesini ziyaret edebiliyorlar. Kısa sürede gençlerin uğrak noktası haline gelen tarihi mekânda, özellikle sınav haftaları dahil diğer günlerin her saatinde yoğunluk yaşanıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu hizmetin öğrenci ve vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını ifade etti. Dinçer, “Gençlerimizin burada ders çalıştığını görmek, aldığımız kararın ne kadar yerinde ve doğru olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Aksaray’ın tarihi mirasını korurken, gençlerimize böyle bir hizmet sunabilmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Öğrenciler hem sessiz hem de huzurlu bir ortamda ders çalışmanın ve sınavlara hazırlanmanın kendileri için büyük bir avantaj olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkürlerini iletti. Bedriye Medresesi, şehrin tarihi dokusuyla modern yaşamı bir araya getirerek Aksaraylı gençlerin eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası