banner
Gündem

Beklenen gün geldi

Aksaray Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivali, bilim meraklılarına kapılarını bugün saat 9:30’da açıyor. Aksaray Bilim Festivali, bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan..

Beklenen gün geldi
banner

Aksaray Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivali, bilim meraklılarına kapılarını bugün saat 9:30’da açıyor. Aksaray Bilim Festivali, bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenleniyor.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandalın katılımıyla gerçekleşecek Festivalin açılış programında Jandarma Çelik Kanatlar Helikopter Gösterisi ile başlayacak.

Yerli hava savunma sistemlerimizden ‘Hisar’, yerli füze sistemimiz ‘Sungur’ ve Türksat 5B uydusu ileri teknolojik otonom araçlar, simülatörler, savunma sanayi envanterlerinde olan yerli ve milli ürünlerde meraklıları için Aksaray Bilim festivalinde sergilenecek.

Aksaray Belediyesi 2. Bilim Festivali heyecanı festival alanına gelecek binlerce ziyaretçisinin yanı sıra ulusal TV kanalları aracılığıyla tüm Türkiye ile beraber yaşanacak. Belediye Başkanı Dinçer, festival açılışı ile birlikte CNN Türk, Haber Türk ve A haber TV kanalları başta olmak üzere birçok ulusal yayın yapan TV Kanallarına canlı bağlantı gerçekleştireceklerini söyledi. Ulusal TV kanalları aracılığı ile festival heyecanı tüm Türkiye ile yaşanacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası