Gündem

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ

Dinçer, “Afetzedelerimizin en çok; ekmek, içme suyu, battaniye, çadır, eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu ve ısıtıcı gibi malzemelere ihtiyaçları var” ‘Yaraların sarılması için çalışıyoruz’ Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye ekipleri ile..

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER DEPREM BÖLGESİNE GİTTİ
banner

Dinçer, “Afetzedelerimizin en çok; ekmek, içme suyu, battaniye, çadır, eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu ve ısıtıcı gibi malzemelere ihtiyaçları var”

‘Yaraların sarılması için çalışıyoruz’

Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye ekipleri ile birlikte depremin en şiddetli yaşandığı illerden olan Kahramanmaraş’ta, yaraların bir an önce sarılması için çalışmalara katıldı. Aksaray Belediyesi, ülke genelinde 10 şehirde etkili olan depremin ardından hemen harekete geçerek bölgeye yardım kamyonlarını sevk etti. Dinçer, Aksaray’dan giden yardımların dağıtılmasını ve Aksaray Belediyesinin bölgede görevlendirdiği arama kurtarma ekiplerinin etkin çalışmalar yürütmesi için de koordinasyonu sağladıklarını belirtti.   Fatih Mahallesi’nde bulunan Kapalı Pazar alanı başta olmak üzere birçok tesiste ve hizmet binasında yardım organizasyonun devam ettiğini ifade eden Dinçer, Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için kurtarma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

TEMEL GIDA MADDELERİ, ÇADIR VE UYKU TULUMU İHTİYACI…

Ülke tarihinin en ağır afetlerinden birinin yaşandığını ifade eden Başkan Dinçer, bölgede yaşanan acının ve yaraların bir an önce sarılması için desteklerin devam etmesi gerektiğini söyledi. Başkan Dinçer, “Kamu, kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve gönüllülerimiz bölgede eşine az rastlanır bir fedakârlık örneği sergiliyor. Buradaki afetzedelerimizin en çok; ekmek, içme suyu, battaniye, çadır, eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu ve ısıtıcı gibi malzemelere ihtiyaçları var.  Yardım kampanyamıza destek veren vatandaşlarımızın özellikle bu malzemelere ağırlık vermesini istirham ediyoruz.  Ekiplerimiz Aksaray’da yardım organizasyonları düzenlerken, biz de burada bire bir depremzedelerin yanında olmak için geldik. Ekiplerimizle birlikte bütün gücümüzle vatandaşlarımızın yanında olacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL