Gündem

Belediyeden Cumhuriyetin 100 yılına özel Çanakkale turu

Aksaray Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kapsamında Çanakkale kültür turu düzenledi. Tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Aksaray’da yaşayan tüm vatandaşların..

Belediyeden Cumhuriyetin 100 yılına özel Çanakkale turu
banner

Aksaray Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kapsamında Çanakkale kültür turu düzenledi. Tarihimizde çok önemli bir yeri olan ve 250 bin vatan evladının şehit olduğu tarihi yarımadayı Aksaray’da yaşayan tüm vatandaşların görmesini, bu eşsiz zaferin nasıl kazanıldığını idrak etmesini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Mehmetçiklerimizin hangi şartlar altında düşmana ‘Dur’ dediğini, Türk Askeri’nin Çanakkale’yi nasıl geçilmez yaptığını yerinde görmesine olanak sağlayan Çanakkale turu ile katılımcılar Türk tarihinde önemli yere sahip olan tarihi mekânları ziyaret etme fırsatı buldular.

Kültürümüze sahip çıkıyoruz

Düzenlenen Çanakkale gezisi öncesi konuşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Biz kendi kültürümüze, kendi tarihimize, kendi değerlerimize ve kültürel varlığımıza sahip çıktıkça daha da güçleneceğiz. Yüreği millet sevgisiyle dolu, erdemli, insanlığa, ülkesine, milletine, devletine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan ve yüksek idealleri hedeflemiş gençliğin yetişmesi halinde aziz Cumhuriyetimizin bekası güvenceye kavuşabilecektir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk asrında, Türkiye yüzyılında hemşerilerimizi aziz şehitlerimizin manevi huzuruna yolcu ettik. Vatan topraklarının nasıl kazanıldığına yakından şahitlik ederek o havayı teneffüs ettiler. Çanakkale her Türk evladının gidip görmesi gereken bir vatan toprağıdır” ifadelerini kullandı. Geziye katılan vatandaşlar bu topraklarda yazılan destanı bir kez daha hafızalarında canlandırarak bu anlamlı Çanakkale gezisi için Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür ettiler. (Haber bülteni )

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası