banner
Esnaf

Bıçak bileme mesaisi başladı

Aksaray’da bıçakçılarda Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bıçak bileme mesaisi başladı. Kurban Bayramı için üretilen yeni bıçaklar tezgâhlarda yerini alırken, bir yandan da vatandaşların getirdiği bıçaklar bileme makinesiyle keskinleştiriliyor. Kurban..

Bıçak bileme mesaisi başladı
banner

Aksaray’da bıçakçılarda Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bıçak bileme mesaisi başladı. Kurban Bayramı için üretilen yeni bıçaklar tezgâhlarda yerini alırken, bir yandan da vatandaşların getirdiği bıçaklar bileme makinesiyle keskinleştiriliyor.

Kurban öncesi kesim hazırlığı yapan vatandaşların bıçakçıların yolunu tuttuğunu belirten bıçak satıcısı ve bileme ustası İbrahim Ircı, “Her yıl Kurban Bayramı öncesi işlerimiz yoğunlaşır. Eskiden ömürlük bıçaklar vardı, şimdi her gün yeni bıçaklar yapılıyor. Fabrikasyon üretimi olunca kalitede düşüyor. Kurban kesecek kasapların bıçağı sağlam olmalıdır. Hayvan keserken kasabın zorluk ve hayvanın da acı çekmemesi için bıçağın keskin olması çok önemli. Bu yüzden kaliteli bıçak almalarını tavsiye ediyoruz. Kurban Bayramı’na 8 gün kaldı. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz bıçak bakımı işini son günlere bırakmasınlar” dedi.

‘BIÇAKLARINIZI BIÇAKÇILARA EMANET EDİN’

Ircı, “Bıçak almak ve bileme yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın bu işlemlerini bıçakçılarda yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Bayram öncesi terzi, manav, berber gibi birçok kişi dükkânın önüne çark makinesi koyup bıçak bilime işi yapıyorlar. Bıçaklar işinin ehli kişilere yaptırılmalıdır. Bıçak bileme işi bir sanattır. Bu işi ben yarım asırdır severek yapıyorum. Esnaflarımızdan ricam herkes kendi bildiği işi yapsın” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası