Esnaf

Bıçakçılarda bayram telaşı 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Aksaray’da hizmet veren bıçak ustalarında yoğunluk yaşanmaya başladı. Kurbanların kesilmesi ve etlerin daha rahat doğranması için bıçaklarını bilettiren ve yeni bıçak alan vatandaşlar, bıçakçıların satışlarını..

Bıçakçılarda bayram telaşı 
banner

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Aksaray’da hizmet veren bıçak ustalarında yoğunluk yaşanmaya başladı. Kurbanların kesilmesi ve etlerin daha rahat doğranması için bıçaklarını bilettiren ve yeni bıçak alan vatandaşlar, bıçakçıların satışlarını tavan yaptırdı.

Kapalı Çarşı’da bıçakçılık yapan İbrahim Ircı, her Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşadığını, vatandaşların bıçaklarını biletmek ve yeni bıçak almak için kendisini tercih ettiklerini söyledi.

‘RANDEVULU SİSTEME GEÇTİK’

Yarım asırdır bıçakçılık sektöründe Aksaray halkına hizmet verdiğini belirten Ircı, “Kurban Bayramı’na sayılı günler kala başlayan hareket artarak devam ediyor. Vatandaşlarımız hemen bıçağım bilensin istiyor ama işlerimizi yetiştiremediğimiz için randevulu sisteme geçtik. Bıçakları bir gün içinde bileyip teslim ediyoruz. Bunun yanında bıçak, satır, nacak satışlarımızda yüz güldürdü. İşletmemizde birçok bıçak markasının yanı sıra Aksaray markalı öz Ircı bıçaklarımızı satıyoruz. Bıçak satışında vatandaşlarımız yerli bıçağa daha çok ilgi gösteriyor. Kurban kesiminde bıçak kullanırken vatandaşlarımızın dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz ”dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL