Gündem

Biçerdöverlere sıkı denetim

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri çiftçilerin 2022 yılı hububat hasadında mağduriyet yaşamamaları için biçerdöver kontrollerini sürdürüyor.İl genelinde bulunan hububat alanlarında biçerdöverlerin hasat işlemleri sürerken, biçerdöverlerin kurallar dâhilinde çalışarak..

Biçerdöverlere sıkı denetim
banner

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri çiftçilerin 2022 yılı hububat hasadında mağduriyet yaşamamaları için biçerdöver kontrollerini sürdürüyor.İl genelinde bulunan hububat alanlarında biçerdöverlerin hasat işlemleri sürerken, biçerdöverlerin kurallar dâhilinde çalışarak dane kaybına sebebiyet vermemesi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri köy köy gezerek biçerdöverleri denetledi.

Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, “Arpa ve buğday hasadımız şehir genelinde sürüyor. Ekiplerimiz çiftçilerimizi ziyaret ederek, hasat yaptırdığı tarlada biçerdöverleri yerinde kontrol ediyorlar. Amacımız dane kaybını en az seviyede tutarak çiftçimizin yüksek rekolteli hububat almasını sağlamaktır. Her sene olduğu gibi bu yılda hasat sürecinde sahada olacağız. Çiftçilerimizin bir yıllık emeklerinin karşılığını almaya başladığı bugünlerde biçim hataları meydana gelmemesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu. Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL