banner
Gündem

Bilgi tabanlı iş birlikleri üretim ufkunu genişletiyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Eroğlu Giyim İcra Kurulu Başkanı Ümmet Eroğlu’nu firmanın Aksaray Fabrikası’nda ziyaret etti. Görüşmede, Aksaray Üniversitesi Teknoloji..

Bilgi tabanlı iş birlikleri üretim ufkunu genişletiyor
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Eroğlu Giyim İcra Kurulu Başkanı Ümmet Eroğlu’nu firmanın Aksaray Fabrikası’nda ziyaret etti. Görüşmede, Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesine (Aksaray Teknopark) yönelik iş birliği imkânlarını üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Eroğlu Giyim, Colin’s başta olmak üzere dünyanın en önemli markalarına yıkamalı denim ve diğer kumaşlarla üretim yapıyor. Firmanın gerek istihdam gerek üretim hacmi gerekse Türkiye’nin dünyadaki imajı bakımından çok özel bir noktada yer aldığını söyleyen Rektör Alpay Arıbaş, kurumsal iş birliklerini geliştirmek istediklerini ifade etti. Bilgi, Ar-Ge ve tecrübe zemininde kurulacak nitelikli iş birliklerinin üniversite-sanayi entegrasyonunu hızlandıracağına vurgu yapan Arıbaş, Aksaray Teknoparkın bu noktadaki potansiyeline dikkat çekti. 16 adet konteynerden oluşan bir sitede resmi işlemlerin başlamak üzere olduğunu, bu süreçte hem akademisyenlerle hem de sanayicilerle bir araya gelerek üretime dönük somut projeler geliştirmeye çalıştıklarını kaydeden Prof. Arıbaş, bilgi ile deneyimin birleşmesinin şehir, ülke ve toplum için yeni ufuklar anlamına geldiğinin altını çizdi. Ümmet Eroğlu da Rektör Arıbaş’a ziyareti münasebetiyle teşekkür etti.

Yapılan görüşmenin ardından fabrika gezisi yapıldı ve kalıp, kesim, dikim, yıkama, taşlama, paketleme, sevkiyat gibi denim üretiminin tüm aşamaları yerinde görüldü. Ziyareti esnasında ASÜ Rektörü Arıbaş’a, Genel Sekreter Doç. Dr. Hüseyin Erdal da eşlik etti.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası