banner
Gündem

Bilim Festivali binlerce  insana gurur yaşattı

Aksaray Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ve yoğun ilgi gören Bilim Festivali sona erdi. Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen, üç gün devam eden festival, her yaştan on binlerce bilim meraklısına ev..

Bilim Festivali binlerce   insana gurur yaşattı
banner

Aksaray Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ve yoğun ilgi gören Bilim Festivali sona erdi. Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen, üç gün devam eden festival, her yaştan on binlerce bilim meraklısına ev sahipliği yaptı.

Ziyaretçiler savunma sanayi ve bilim-teknoloji kuruluşlarının kurduğu stantları gezme imkânı buldu. Festivalde, her yaştan katılımcıya ilham kaynağı olacak yenilikler ve yüzlerce bilimsel etkinlik yer aldı.

‘SENEYE BİLİM FESTİVALİNDE

 GÖRÜŞMEK ÜZERE’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Bilim festivalini şu sözlerle değerlendirdi: “Çocuklarımızın ve gençlerimizin araştırmacı yanlarını ortaya çıkarıp, Milli savunma Sanayimizin Türk silahlı kuvvetlerinin envanterine kazandırdığı, dosta güven, düşmana korku veren gurur kaynağımız ürünlerin sergilendiği Bilim Festivalimiz bu yılda adından söz ettiren etkinliklere imza attı.Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz Bilim Festivalinde çocuklarımız ve gençlerimiz hem yeteneklerini sergilediler hem de eğlendiler. Teknoloji ve bilimde farkındalık oluşturmak üzere düzenlendiğimiz festivalimiz ile geleceğimizi inşa edecek çocuklarımız ve gençlerimizin bilime meraklı, araştırmacı ve üreten bireyler olma konusunda faydalı alışkanlıklar kazanmalarının Türkiye’ye katkı sağlayacağını inanıyorum. Seneye yine bilimle, teknoloji ile iç olacağımız bilim festivalimizde görüşmek üzere” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası