banner
Gündem

‘Birimlerin kaliteli hizmet üretmesini önceliyoruz’

ASÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YÖK BAŞKANININ KATILIMIYLA AÇILDI Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr…

‘Birimlerin kaliteli hizmet üretmesini önceliyoruz’
banner

ASÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ YÖK BAŞKANININ KATILIMIYLA AÇILDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın da katıldığı bir törenle açıldı. Kısa süre sonra hasta kabulüne başlayacak olan merkez, ağız ve diş sağlığı konusunda topluma hizmet verecek.

‘AKSARAY’IN TÜM UNSURLARI İÇİN ÖNGÖRÜLERDE BULUNDUK’

Merkezin hayırlı olmasını dileyen Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “YÖK Başkanımızın ziyareti şehrimiz için ve Aksaray Üniversitesi için çok kıymetli. Sadece diş fakültesi için değil Aksaray’ın tüm unsurları için öngörülerde bulundu. Ziyaretleri için kendilerine çok teşekkür ediyor, araştırma merkezimizin açılışının da hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

‘AKSARAY ADINA FAKÜLTE MÜJDESİ ALDIK’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Aksaray’ımızda çok önemli bir an yaşadık. YÖK Başkanımızı ve YÖK Yürütme Kurulu üyelerimizi misafir ettik. Başkanımız Aksaray Üniversitesinin gelişmesi yönünde bizimle paylaşımları oldu sağ olsunlar. Üniversitemizde bir fakültenin daha kuruluşunun müjdesini verdiler. Yakında sayın rektörümüzde teknik detayları basınımızla paylaşacaktır. Bu sebeple ziyaretlerinden ve verdiği destekler dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyoruz. Fakültemizin açılışını da hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

‘EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Üniversitelerin topluma hizmet için var olduklarını, açılışı yapılan ASÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin de toplumsal hizmet çalışmalarının güzel örneklerinden birisi olduğunu ifade eden YÖK Başkanı Özvar, “Bu merkezin kuruluşunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. YÖK olarak üniversitelerimizde, başta sağlık olmak üzere, pek çok alanda halka dokunan ve hizmet anlayışıyla hareket eden birimlerin sayısının artmasını ve bu birimlerin kaliteli hizmet üretmesini önceliyoruz” dedi.

‘MERKEZİMİZ ÖRNEK BİR YAPIDA’

Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezini de ziyaret eden Özvar; “Bu merkezimiz Türkiye’de diğer üniversitelerimize örnek olabilecek bir araştırma kapasitesine sahip. 21 tane tematik araştırma laboratuvarımız var. Bu araştırma laboratuvarlarımızda sadece üniversitemizin öğretim üyelerinin araştırmalarının test edildiği ya da araştırmalarına destek veren bir yapıda. Aynı zamanda bu laboratuvarlarımız bölgenin ve civar illerin hatta tüm Türkiye’de araştırma yapan diğer öğretim görevlilerinin de araştırmalarına destek veren bir kapasiteye sahip. Bu bakımdan merkezimiz örnek bir merkez. Bu örnekliğini aslında sadece araştırma ile sınırlandırmamak gerekiyor. Aldığımız bilgilere göre burada yapılan çalışmalar üniversite ve sanayi iş birliği bakımından da önemli. Sanayinin ihtiyaç duyduğu ileri önemli testler bu laboratuvarlarımızda yapılmaktadır” diye konuştu.

‘MÜKEMMELİYET MERKEZİNE DÖNÜŞECEK’

Sanayicilerin de laboratuvarların imkanlarından istifade ettiğini ve kendi yapmak istedikleri testleri üniversitenin bu araştırma merkezinde yapabildiklerini aktaran Özvar; “Merkezimizin ortaya çıkmasında ilgili bakanlıklarımızın önemli katkıları oldu. Bunun yanı sıra ilimizin valiliği ve belediye başkanlığı ile üniversitemizin senatosu bu merkezimizin gelişmesi için büyük bir çaba içindedir. Bu bakımdan elbirliği ile Aksaray’daki bilimsel ve teknolojik araştırma uygulama merkezimizin ileride biz Yüksek Öğretim Kurulu olarak mükemmeliyet merkezine dönüşme potansiyeli olduğunu gözlemledik. Bundan çok memnun olduğumuzu paylaşmak isterim. Merkezimizi bu vasfı ile üniversitemizin öğretim üyelerinin de bilimsel performansını ve üretkenliğini arttırmada önemli rol oynadığını anlıyoruz. Bilhassa uluslararası önemli dergilerde üniversitemizin adresiyle yayınlanmış makalelerin ortaya çıkmasında bu araştırma merkezimizin bir rolü olduğunu görüyoruz” dedi.

‘İLK ÖĞRENCİLERİMİZİ BU YIL ALIYORUZ’

Diş Hekimliği Fakültesinin bu yıl ilk öğrencilerini alacağını, kısa süre içinde de hastane olarak hizmet verecek Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin hasta kabulüne başlayacağını belirten ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bu konuda ciddi bir toplumsal talebin olduğunu vurguladı. Göreve başladıktan hemen sonra süreci hızlandırmak için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını anımsatan Prof. Arıbaş, “Bu noktada Sayın Dekanımızın büyük çalışmaları ve emeği oldu. Öte yandan Sayın YÖK Başkanımızın da değerli destekleriyle çalışmamızı gerçekleştirdik. Herkese şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesi kesildi ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Eser, merkezdeki uygulama birimlerini tanıttı. Törene Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve YÖK Kurul Üyeleri ile il protokolünden isimler iştirak etti. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası