banner
Gündem

Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi

BİNLERCE KİŞİ İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ Aksaray Belediyesinin Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlediği gönül sofrası iftar buluşmaları Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahalle sakinlerini bir araya..

Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi
banner

BİNLERCE KİŞİ İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Belediyesinin Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlediği gönül sofrası iftar buluşmaları Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahalle sakinlerini bir araya getirdi. Cumhuriyet Yunus Emre Mahallesi Kapalı Semt Pazarı ve Sosyal Tesislerinde gerçekleşen iftar programına Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve binlerce kişi katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahalle sakinlerinin katıldığı iftar programına katıldı. İftar saatinden önce sosyal tesise gelerek vatandaşların Ramazan ayını tebrik eden Başkan Dinçer, bu mübarek ayda herkesin ibadetlerinin kabul olmasını temennisinde bulundu.

‘BİNLERCE VATANDAŞIMIZ AYNI ANDA İFTAR AÇIYORLAR’

İftara yoğun bir katılım olduğunu belirten Dinçer, “İftar saatinde aynı sofrada bulunuyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Rahmet ve bereket ayı olan ramazanda kurulan iftar sofraları ile binlerce vatandaşımız aynı anda iftar açıyorlar. Bugün iki mahallemize birden hizmet veren bu sosyal tesis çatısı altında bir iftar programında gönül sofrasında buluşmamız ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi burada sergileniyor. İnşallah böyle güzelliklerimizi aynı sofrada buluşarak yaşatmaya devam edeceğiz. Bu güzelliği arttırarak sürdürelim inşallah” dedi.

‘HİZMET DESTANLARI YAZMAYA GAYRET EDECEĞİZ’

Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallelerinin Aksaray’ın en gözde mahalleleri arasında bulunduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Bizler şehrimizde gece gündüz ayrımı yapmadan ve yorulmadan hizmet üretirken diğer bir ifadeyle hizmet destanı üretirken Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallemiz hep yanımızda oldular.  eni dönemimizde de aynı anlayışla, aynı güzellikle çalışmaya ve hizmet destanları yazmaya gayret edeceğiz. Ben vatandaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum, gerçekten bu yürüyüşümüzde, hizmet destanları yazarken her zaman bizim yanımızda oldular. Aksaray’ımızın bahtı açık olsun. Tüm insanlarımız mutlu, mesut ve bahtiyar olsun. Allah’ım yarınımız bugünden daha güzel eylesin inşallah. Herkese tekrar hayırlı ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ramazan topu ve ezanın okumasıyla birlikte aynı sofrayı paylaşan binlerce kişi aynı anda iftar yaptı. İftar sonrası edilen yemek duasıyla program son buldu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası