Özel

Bombalı tuzaktan kurtuldu kurşunlardan kurtulamadı

HAİN TERÖR SALDIRISINDA KESİN NİŞANCI KURŞUNU İLE YARALANAN GAZİ, YAŞADIKLARINI ANLATTI Şırnak’ın Cizre ilçesinde 13 yıl önce PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan malul gazi jandarma uzman çavuş Dede Mehmet Akbulut..

Bombalı tuzaktan kurtuldu kurşunlardan kurtulamadı
banner

HAİN TERÖR SALDIRISINDA KESİN NİŞANCI KURŞUNU İLE YARALANAN GAZİ, YAŞADIKLARINI ANLATTI

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 13 yıl önce PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan malul gazi jandarma uzman çavuş Dede Mehmet Akbulut yaşadıklarını gazeteniz Egemen’e anlattı.

Terör saldırısı sonrası malul gazi olan Akbulut, memleketi Aksaray’da yaşamını sürdürüyor. Zamanının çoğunu başkanı olduğu Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nde geçiren Akbulut, o günleri unutmadığını ve asla unutamayacağını söyledi.

Aksaray’dan 2008 yılında Şırnak’a giden 1 çocuk babası Dede Mehmet Akbulut, “2008 yılında askerliğimi bitirdikten sonra, uzman çavuş sınavına girerek sınavı başarı ile geçtim. Jandarma özel hareket olarak İzmir’in Foça ilçesindeki eğitimlerim sonrası Şırnak’ta 1.Komando Tugayına tayinim çıktı.21 Mart 2012’de nevruz günü gazi oldum. Şırnak’tan Cizre’ye özel hareket polisleri ile birlikte operasyona gittik. Cudi dağında operasyon bölgesine gittik ve helikopter karlı bir alanın üzerine yakın mesafede durdu ve bizde helikopterden atladık. Bizim atladığımız yere terör örgütü piknik tüpleri ile tuzak kurmuş. Kardan dolayı fünye ateşleme yapmamış. Ateşleme yapsa helikopter ile birlikte 25 arkadaşımla şehit olacaktık” dedi.

‘GAZİLİK NASİP OLDU’

18 kişilik bir terörist ihbarı aldıklarını ve bölgede arazide arama-tarama yapmak için iki tim olarak dağıldıklarını anlatan Akbulut, “Polis özel harekatlarımız 5 metreden sıcak temas sağladılar. Teröristlerce atılan el bombasının patlaması sonucu 2 polisimiz şehit oldu. Benim olduğum timle teröristler arasındaki çatışma alanı 100 metre idi. Bize her taraftan mermi geliyordu. Çok büyük bir vadideydik. Ben keskin nişancı tarafından ilk önce çelik yeleğimden mermi aldım. Daha sonra kasıktan vuruldum. Vurulmam ile ayağım kırıldı. Balyoz ile ayağıma vurulmuş gibi oldum. İsabet eden zırh delici bir mermi imiş. Benden çıkan mermi ise arkadaşıma girdi. Atar damarın 1 santim ilerisinden yaralanmışım. Yaralanınca şoka girdim. Ayağımın her tarafından kan akıyordu. Kanı görünce Kelime-i Şehadet getirdim. Balıkesirli Kahraman isimli uzman çavuşumuz beni sırtında uzun süre taşıyarak bacağıma tampon yapıp su vermiş. Beni özel harekâtın vinçli helikopteri ile çatışma bölgesinden almayı başardılar. Şırnak askeri hastanesinde ilk müdahalemden sonra GATA’ya sevk edildim. Silah arkadaşlarımdan ve doktorlarımızdan Allah’ım razı olsun. Şehitlik nasip olmadı ama vatanım için gazi oldum.Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak her zaman devletimizin yanındayız. Devletimiz ne zaman emrederse bir gazi olarak, yarım kalan işi tamamlamaya şehit olmaya vatan için her zaman hazırız.” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası