banner
Gündem

‘Boş yer bulmak neredeyse imkansız’

BAŞKAN DİNÇER, “ÖĞRENCİLERİMİZ KİTAP KONAKLARIMIZDAN MEMNUN” Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer öğrenciler ve kitapseverlerin faydalanması için hayata geçirdiği kitap konaklarında günün her saatinde yoğunluk yaşandığını söyledi. Aksaray Belediyesinin kültür ve..

‘Boş yer bulmak neredeyse imkansız’
banner

BAŞKAN DİNÇER, “ÖĞRENCİLERİMİZ KİTAP KONAKLARIMIZDAN MEMNUN”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer öğrenciler ve kitapseverlerin faydalanması için hayata geçirdiği kitap konaklarında günün her saatinde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Aksaray Belediyesinin kültür ve eğitim hizmetleri arasında yer alan Kitap Konaklarında, öğrencilere ve her yaş grubundaki kitapseverlere rahat ve huzurlu bir ortamda kitap okuma imkânı sunuluyor. Şehrin 4 farklı noktasında hizmet veren Kitap Konakları; orta ve lise öğrencileri, üniversiteye hazırlanan gençler ve üniversiteli gençlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Belediye ait kitap konaklarında yoğunluk en fazla hafta sonlarında yaşanıyor. Hafta içi öğrencilerin en çok tercih ettiği ve uğrak noktasına haline kitap konaklarında neredeyse günün her saatinde yoğunluk yaşanıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, öğrencilerin ders çalışıp araştırma yapabildikleri kitap konaklarında öğrencilere huzurlu ve sessiz bir ortam sağlandığını ifade etti. Her yaştan öğrencinin bilgiye ulaşmasını ve eğitimlerine katkıda bulunmak için Kitap Konakları projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Dinçer, gençlerle biraya gelmek için zaman zaman kitap konaklarını ziyaret ediyor.

Kitap Konaklarında her öğrencinin ilgi alanına göre yeterli kaynaklara yer verdiklerini söyleyen Başkan Dinçer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Kitap Konaklarında her yaştan bireye, özelliklede öğrencilerimize sunduğumuz hizmetlerden herkes memnun. Bireysel çalışma odaları, grup çalışma odaları, bilgisayar odaları ile kafeterya ile öğrencilere aslında burada sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam sunuyoruz. Zaman zaman bu tesislerimizi ziyaret ettiğimizde gençlerimizi dinliyoruz, onların fikirleri ve heyecanları bize yeni projeler konusunda yol gösterici oluyor” dedi.

Belediye Başkanı Dinçer, şehirde hali hazırda Nuri Yazıcı Kitap Konağı ile birlikte Paşacık, Tapduk Emre ve Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağını öğrencilerin severek kullandığını söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası