Gündem

‘Bu gezilerle öğrencilerimizin anlam dünyalarının şekilleniyor’

ÖĞrencİler, gazİler, gazİ ve Şehİt yakinlari çanakkale”yİ gezdİ aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, şehitlerin ve gazilerin aziz hatıralarını her daim yaşatmak için farklı projeleri hayata geçirdiklerini söyledi…

‘Bu gezilerle öğrencilerimizin  anlam dünyalarının şekilleniyor’
banner

ÖĞrencİler, gazİler, gazİ ve Şehİt yakinlari çanakkale”yİ gezdİ

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, şehitlerin ve gazilerin aziz hatıralarını her daim yaşatmak için farklı projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

asÜ turizm topluluğu öğrencileri; gaziler, gazi yakınları ve şehit yakınlarıyla birlikte çanakkale gezisine katıldı. çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen gezide, gaziler ve gazi yakınları ile şehit yakınları büyük zaferin gerçekleştiği döneme dair anıtları ve mekânları yerinde gördü. büyük zaferin eşsiz kahramanlarını bir kere daha rahmet ve dua ile andıklarını söyleyen rektör Şahin, şehit ve gazilerin aziz hatıralarını her daim yaşatmaya devam edeceklerini belirtti. konferanslar, akademik çalışmalar, geziler, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, belgesel çalışmaları… farklı alanlarda yaptıkları çalışmalarla şehit ve gazileri yâd ettiklerini kaydeden Şahin, “Öğrencilerimiz; gaziler, gazi ve şehit yakınlarıyla birlikte çanakkale gezisine katıldı. bu gezi, öğrencilerimizin anlam dünyalarının şekillenmesine katkı bağlamında çok önemli… belirli aralıklarla benzeri aktiviteleri düzenlemeye devam edeceğiz. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların yakınları bizler için çok kıymetli” dedi. (haber bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL