banner
Esnaf

‘Bu işi yapmak son çaremdi’

2 TOP KUMAŞLA BAŞLADI, ŞİMDİ DÜKKÂNINDA ADIM ATACAK YER YOK Aksaray’da uzun yıllardır çeyiz dükkânı işleten Gülten Altınsoy, 28 yıllık iş deneyimini anlattı. Bu dükkânı açmasındaki en büyük etkenin eşinin..

‘Bu işi yapmak son çaremdi’
banner

2 TOP KUMAŞLA BAŞLADI, ŞİMDİ DÜKKÂNINDA ADIM ATACAK YER YOK

Aksaray’da uzun yıllardır çeyiz dükkânı işleten Gülten Altınsoy, 28 yıllık iş deneyimini anlattı. Bu dükkânı açmasındaki en büyük etkenin eşinin vefat etmesi olduğunu aktaran Altınsoy; “Eşim vefat edeli 30 sene, buraya açalı da 28 sene oldu. Eşim trafik kazasında hayatını kaybetti. 2 çocuğum var, birbirimize yaslanıp tüm zorlukların üstesinden geldik. İki evladımda öğretmen oldu onlarla gurur duyuyorum. Son çaremdi bu işe girmek, bu dükkânı açtığımda cebimde hiç param yoktu. Burada ki esnafların, tanıdıklarımın tavsiyesi ile açtım burayı. Bir, iki top kumaş ile başlamıştım şimdi ise işlerimizi büyüttük. Burayı açmadan önce evde ufak tefek elbiseler dikerdim, halk eğitim kursundan mezun olmuştum. Eşim vefat ettiğinde biz devlet hastanesinin kantinini işletiyorduk, eşimde vefat edince oraya 4 yıl kendi başıma çalıştırdım. Sonra ihalesini kaybettik orayı 5 parasız bırakmak zorunda kaldık. Hiç umudum yoktu fakat çevremde ki insanları dinleyip bu işe 2 top kumaşla giriştim şimdi dükkânımda adım atacak yer yok çok şükür” diye konuştu.

İlk zamanlarda çok sıkıntılar çektiğini ifade eden Altınsoy, “Bu işe girdiğim zaman çok zorluklar çektim, cebimde neredeyse hiç param yoktu. Borçla harçla bu günleri inşa ettim. Evde ufak eski bir makinam vardı onu dükkana getirip çalışmaya başladım yavaş yavaş işlerim büyüdü. İşimi en iyi şekilde de yapmaya çalıştığım için insanlar yaptırdıkları işlerden hep memnun kaldılar. İşlerimizde şu an iyi çok şükür. Burada nevresim, pike, tamir gibi ev tekstili üzerine çalışıyoruz” dedi.

Diğer kadınlara da iş dünyası hakkında tavsiyelerde bulunan Altınsoy, “Benim yanımda çalışıp işi öğrenen 7 kadında şimdi kendi iş yerlerini açtılar. Burada yanımda çalışanlara elimden geldiğince hep yardımcı oldum, bu işe başlarken tanıdıklarım bana yardımcı oldu bende onlara yardımcı oldum. Diğer kadınlar olumsuz düşüncelere kapılmasınlar ben yapamam edemem diye düşünmesinler istedikten sonra her şey oluyor” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası