banner
Gündem

Bu proje hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılayacak

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER HASTA YAKINI KONUKEVİ VE KÜLLİYE PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki birim müdürleri ve meclis üyeleri ile birlikte kaba inşaat çalışmalarında sona..

Bu proje hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılayacak
banner

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER HASTA YAKINI KONUKEVİ VE KÜLLİYE PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki birim müdürleri ve meclis üyeleri ile birlikte kaba inşaat çalışmalarında sona yaklaşılan Hasta Yakını Konukevi ve Külliye projesinin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında inşaatı devam eden Hasta Yakını Konukevi ve Külliyesi 2 Bin 935 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 2 kattan oluşacak olan yeni tesisin içerisinde 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunuyor. Vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonunun yapımı devam ediyor. İnşaat çalışmalarının hızla ilerlediği proje kapsamında Külliye inşaatında da çalışmalar yapılıyor. Kaba inşaatında betonarme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı tesisin kısa zaman içerisinde hayata geçirilmesi için çalışmalara aralıksız devam ediliyor.

‘HASTALARIMIZIN YAKINLARI BARINMA KONUSUNDA SIKINTILAR ÇEKİYOR’

Çevre illerden ilçe belde ve köylerden Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi olmak için gelen hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılayabileceği hasta yakını Konukevi projesinin inşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada insan odaklı projelerle vatandaşların yayında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Dinçer, “Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projemiz şehrimiz için artık bir gereklilik haline geldi. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanemizde uzun süre tedavi gören bazı hastalarımızın yakınları barınma konusunda sıkıntılar çekiyor. Bizde hasta yakınlarımızın bu süreçte yanlarında olabilmek adına böyle bir proje tasarlayarak yapımına başlamıştık. Şuan projemizin kaba inşaatı ve betonarme çalışmalarını büyük oranda tamamladık. Hızla devam eden projemizi hizmete almak için en kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri tüm projelerimizi zamanında ve tamamlamak için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz” dedi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası