banner
Gündem

‘Bu şehrin her yapısı bizim için kıymetlidir’

AMBER RENGİ AYDINLATMALAR HACI BEKTAŞİ KURŞUNLU CAMİİ’NİN İHTİŞAMINI ORTAYA ÇIKARTTI Hacı Bektaşi Kurşunlu Cami amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için..

‘Bu şehrin her yapısı bizim için kıymetlidir’
banner

AMBER RENGİ AYDINLATMALAR HACI BEKTAŞİ KURŞUNLU CAMİİ’NİN İHTİŞAMINI ORTAYA ÇIKARTTI

Hacı Bektaşi Kurşunlu Cami amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini söyledi.

Belediye ekipleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları ile geçtiğimiz yıllarda Ulu Cami, şehitlik kapısı, Aksaray Lisesi gibi tarihi yapıların ışıklandırılmasını sağlamıştı. Şehre estetik kazandırmak ve tarihi yapıların ihtişamını ortaya çıkartmak için yapılan aydınlatma çalışmalarına şehir merkezinde bulunan Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii de eklendi.

Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin dış cephesi amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. 148 adet aydınlatmanın kullanıldığı çalışma ile tarihi yapının tüm mimari incelikleri ortaya çıkartılmış olundu. Aksaray’ın tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için görev süreçleri boyunca birçok çalışma yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Tarihi mekânların gelecek nesillere ulaşması ve ihtişamının korunması amacı ile birçok çalışma yapıyoruz. Şehrimizde birçok tarihi mekân da restorasyon çalışması gerçekleştirdik. Mevcutta kullanılan mekânlarında güzelliklerinin görünür hale getirmek için aydınlatma çalışmaları yapıyoruz. Şehrimizi güzelleştirecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası