banner
Gündem

‘Bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın yegâne sembolüdür’

Çanakkale Zaferinin, büyük imkansızlıklara rağmen, imanın, inancın, fedakârlığın ve Türk milletinin bağımsızlık sevdasının dosta düşmana ilan edildiği kutlu bir destan olduğunu vurgulayan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Ecdadımızın..

‘Bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın yegâne sembolüdür’
banner

Çanakkale Zaferinin, büyük imkansızlıklara rağmen, imanın, inancın, fedakârlığın ve Türk milletinin bağımsızlık sevdasının dosta düşmana ilan edildiği kutlu bir destan olduğunu vurgulayan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Ecdadımızın canıyla ve kanıyla tarihe yazdığı muhteşem zafer, bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın yegâne sembolüdür. Çanakkale Zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en gurur verici zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Fedakârlığın zirveye ulaştığı bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, yok edilmek istenen bir milletin, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya gösteren bir kahramanlık öyküsüdür. Ülke ve dünya olarak zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde bizlere düşen en büyük sorumluluk ise ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak, Çanakkale ruhunun, heyecanını, azmini ve kararlığını her daim yaşatmaktır. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan bir zaferdir. Çanakkale Zaferinin yıldönümünde Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Vatan savunması için dün gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin kazandığı vatanı kaybetmemek için bugün tüm gücüyle mücadele veren Cumhurbaşkanımıza Allah sağlıklı, uzun ömür diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası