Gündem

Cadde ve sokaklar 29 Ekim’e hazırlanıyor 

DİNÇER, AKSARAYLI VATANDAŞLARI EVLERİNİ VE İŞ YERLERİNİ BAYRAKLARLA SÜSLEMEYE DAVET ETTİ Cumhuriyetin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da büyük bir coşku ile kutlanılması için etkinlikler hazırlanıyor.  Aksaray Belediyesi..

Cadde ve sokaklar 29 Ekim’e hazırlanıyor 
banner

DİNÇER, AKSARAYLI VATANDAŞLARI EVLERİNİ VE İŞ YERLERİNİ BAYRAKLARLA SÜSLEMEYE DAVET ETTİ

Cumhuriyetin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da büyük bir coşku ile kutlanılması için etkinlikler hazırlanıyor.  Aksaray Belediyesi ekipleri de şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde ve sokakları bayraklarla süslüyor.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ve Ebulfeyz Elçi Bey Caddesi’nde süslemelere başlayan ekipler şehri ay yıldızlı bayraklarla donatıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaraylı vatandaşları evlerini ve iş yerlerini bayraklarla süslemeye davet etti.

‘TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLIYOR’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bütün bir ülke olarak Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarının vurgusunu yaptı. Başkan Dinçer, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yeni bir şevkle, yeni bir dinamizmle ve yeni bir heyecanla başlıyoruz. Umut ediyoruz ki ikinci yüzyılımız çok daha büyük kazanımlarla dolu olsun. Ülkemizin bölgesel güç sahibi olması için tüm imkanlarımız cumhuriyetimizin yüzyılında tamamlandı. Yüzyıl önce harap edilmiş şehirlerimiz bugün dünyanın en prestijli mekanları haline geldi. Bu kazanımlarla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı başlıyor. Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, Türk tarihi için önemli bir dönüm noktası olan 1923 yılının yüzüncü yılında tüm vatandaşları evlerini ve iş yerlerini türk bayrakları ile donatmaya davet etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası