Gündem

Cam teras projesi başladı

Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle açık hava müzesini andıran Dünyanın en büyük 2. kanyon vadisi olan Ihlara Vadisi, yapılacak cam teras ile bölgeyi ziyarete gelenlere seyir zevki..

Cam teras projesi başladı
banner

Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması nedeniyle açık hava müzesini andıran Dünyanın en büyük 2. kanyon vadisi olan Ihlara Vadisi, yapılacak cam teras ile bölgeyi ziyarete gelenlere seyir zevki yaşatacak.

Yılda yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret ettiği ve içerisinden Melendiz Çayı’nın aktığı dünyaca ünlü Ihlara Vadisi Aksaray Belediyesi tarafından yapılan projeyle cam terastan seyredilecek. Geçtiğimiz aylarda ihaleye çıkan projenin yer teslimi sonucu başladı. Projenin başladığını Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer sosyal medya hesabından duyurdu.

Cam Teras Projesine Ihlara Belediyesi de tam destek veriyor.  Ihlara Vadisi üzerinde belirlenen noktada hayata geçirilecek olan Cam Teras, Vadiden 117 metre yükseklikte inşa edilecek. Ziyaretçiler, 10 metre açık alana sahip olan terastan vadiyi yukarıdan görebilecek.  Ziyaretçilerin heyecan ve adrenalini doyasıya yaşayacağı Cam Terastan, Vadinin doğal ve tarihi tüm güzellikleri izlenebilecek. Ihlara Vadisi’nin turizm yoğunluğunu artıracak olan Cam Teras projesi kapsamında proje alanına otopark, mescid, yürüyüş yolu, fotoğraf çekim noktası amfi tiyatro ve kafeteryanın da yapılması planlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası