banner
Asayiş

CHP adayı mahalleleri gezdi

CHP’nin Aksaray adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Bedirmuhtar, Şeyhhamit, İstiklal, Zafer, Pınar ve Laleli Mahallelerini ziyaret etti. Bu mahallelerin hizmet açısından sıkıntı yaşayan mahalleler olduğunu söyleyen Demir, vatandaşların şikâyetlerini çözüm bulmak..

CHP adayı mahalleleri gezdi
banner

CHP’nin Aksaray adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Bedirmuhtar, Şeyhhamit, İstiklal, Zafer, Pınar ve Laleli Mahallelerini ziyaret etti. Bu mahallelerin hizmet açısından sıkıntı yaşayan mahalleler olduğunu söyleyen Demir, vatandaşların şikâyetlerini çözüm bulmak üzere not ettiklerini söyledi.

Demir, ziyaretleri esnasında mahallelerin yönetiminde mahalle muhtarlarıyla sıkı bir iş birliği içinde olacaklarını vurgulayarak; “Biz şehrimizi mahalle muhtarlarımızla istişare ederek yöneteceğiz” dedi.

Çünkü her mahallenin kendine özgü sorunlarını en iyi bilen kişinin muhtarlar olduğunu ifade eden Demir; “Bazı mahallelerimizde vatandaşlarımız bize diyor ki ‘köyden gelen misafirlerimiz bizim köy sizin köyden güzel ve gelişmiş’ diyor. Bazı mahallelerde halen doğalgaz gibi temel hizmetlerin bulunmaması kabul edilemez. Hizmetler mahallelere eşit bir şekilde dağıtılmalı. Mahalleler arasında bu kadar uçurum olmamalı” diye konuştu.

Demir, mesleğinden dolayı şehirleşme, mimari ve kent yönetimi konularında uzman olduğunu belirterek, imar sorunlarının çözülmeden mahallelerin gelişmesinin mümkün olmadığını söyledi. Belediyelerin bu tür sorunlarla başa çıkmaktan çekindiklerini ancak bu sorunları çözebilecek iradeye sahip olmaları gerektiğini ifade eden Demir; belediyenin, vatandaşın sorunlarını çözmek için harekete geçmesi gerektiğini ve gerektiğinde diğer kurumlarla iş birliği yaparak sorunlara çözüm bulması gerektiğini belirtti.

 “Vatandaşın Gündemi Seçim Değil Geçim”

Demir ayrıca, şu anda “vatandaşın gündemi seçim değil geçim” diyerek. Sosyal belediyecilik anlamında yapacakları konusunda da ipuçları verdi. “Vatandaşın evine ekmek götürme derdinde, kirasını ödeme peşinde. Çocuğunun kırtasiye masrafları gibi temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Bu nedenle sosyal belediyecilik anlayışıyla, vatandaşın sofrasına nasıl bir katkı sağlanabileceğimizi düşünüp projeler ürettik. Projelerimizi yakında Aksaraylılar ile paylaşacağız. Aksaray’da mutlu insanların yaşamasını istiyoruz ve vatandaşların Halk Ekmek kuyruğunda kara kara ay sonunu düşünmesini istemiyoruz”  diyerek projelerinden bir kısmını halk ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşlar ile paylaştı.

Demir, CHP’ye ait büyükşehir belediyelerinin kendilerini desteklediğini belirtirken, Aksaray’ın arkasında CHP’nin büyük şehir belediyelerin olduğunu ve onların bilgi birikimi ve deneyimlerinden faydalanacaklarını ifade etti. Güzel işler yapma niyetinde olduklarını ve bunları gerçekleştireceklerine inandıklarını söyledi.

‘ŞEHİR BİRKAÇ KİŞİYLE DEĞİL, ORTAK AKILLA YÖNETİLİR’

Demir, mahalle ziyaretleri esnada şehrin gelişimi ve yönetimi üzerine önemli açıklamalarda da bulundu. Yıldırım, “30 yıl öncenin nüfusuyla bugünün nüfusu aynı mı? Hayır, yeni yeni birçok sorunla karşılaşıyoruz. Dokunmazsak, bu sorunları çözmeye niyetlenmezsek olmaz ” ifadeleriyle şehirdeki değişimin ve sorunların farkında olduklarını dile getirdi.

Demir, bir şehrin sadece birkaç kişiyle değil, şehrin dinamikleri ile önde gelen sivil toplum kuruluşları, meslek grupları ve şehrin hafızası niteliği taşıyan insanlarla birlikte yönetilmesi gerektiğini belirterek; “Şehir birkaç kişiyle değil, ortak akılla yönetilir” dedi.

Demir, şehir için en faydalı adımlardan birinin Kent Konseyi’nin kurulması olduğunu da önemli vurguladı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası