banner
Siyaset

 CHP’li Pelinsu Demir, ‘Belediyecilik vizyon işidir’

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Aksaray’ı yaşanabilir bir şehir yapmak için kararlılığını çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda Pelinsu Yıldırım Demir’in CHP Büyükşehir Belediye Başkanlarına ziyaretlerini sürdürüyor. İlk olarak İstanbul..

 CHP’li Pelinsu Demir, ‘Belediyecilik vizyon işidir’
banner

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Aksaray’ı yaşanabilir bir şehir yapmak için kararlılığını çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda Pelinsu Yıldırım Demir’in CHP Büyükşehir Belediye Başkanlarına ziyaretlerini sürdürüyor.

İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile istişareler gerçekleştirip, Aksaray’a yatırım sözü alan Yıldırım Demir son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüşerek Eskişehir’i en çok yaşanmak istenen yerlerden biri yapan projeleri nasıl gerçekleştirdiğini öğrendi.

Demir ile Başkan Yılmaz Büyükerşen görüşmesi kamera önünde gerçekleşirken, Büyükerşen Eskişehir’i nasıl güzelleştirdiğini tek tek anlattı.

Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Başkan Yılmaz Büyükerşen buluşmasında gerçek belediyecilik ve hakkını vererek yapılan belediye başkanlığı nasıl yapılır konusunda tecrübe aktarımı ve tavsiyeler ana konu oldu.

AKSARAY’I ESKİŞEHİR GİBİ BİR İL YAPMAYA NİYETLİYİZ’

Yıldırım Demir Başkan Büyükerşen’e, Eskişehir’i Eskişehir yapan projeleri nasıl hayata geçirdiğini ve şehrin önceliklerini ve hayata geçirdiği projeleri neye göre tasarlayıp, nasıl hayata geçirdiğini sorarken “Eskişehir deyince gençlerin hayranlıkla baktığı ve yaşamak istediği bir şehir. Aksaray’ın hizmet anlamında 20 senesi kayıp. Biz önümüzdeki 5 senede bu açığı kapatmayı planlıyoruz. Bu sebepten, sizin gibi şehrine çok şey katmış başkanlarımızın tecrübelerine ihtiyacımız var.  Belediye başkanlığı gibi kutsal bir göreve aday olmuş genç bir kardeşiniz olarak bana tavsiyeleriniz neler olur” diye sordu.

BÜYÜKERŞEN’DEN, DEMİR’E TECRÜBE AKTARIMI

Başkan Büyükerşen “yetişkinler alt yapı ister, düzgün yollar kaldırımlar ister, işten çıktığında çarşı pazarda gezip alışveriş yapmasa bile vitrinlere bakmak ister. Tiyatroya gitmek, sanat galerisi gezmek ister. Torununu alıp güzel bir parka gitmek ister. İnsanlar muhakkak eğlence ister. Ev ile işi arasında gidip gelen insanların olduğu beldelerde insanlar pek mutlu değildirler. Bir belediyenin muhakkak konser salonlarının, oda tiyatrosunun, müzik topluluklarının olması lazım, parkların, yeşil alanların olması gerek. Tema parklarının olması gerek. Park deyince sadece imar artığı alanlara iki ağaç dikmek bir bank koymaktan bahsetmiyorum. Öyle sadece yeşil alandan oluşan parklar değil. Bir aile hep birlikte gittiğinde her yaş gurubuna hitap edecek şeylerin olduğu bir parkı olması gerek. Giriş ücreti olmayan tüm yaş gruplarına hitap edecek hayvanat bahçesi olan, masal şatosu olan, bilim merkezi, oyun alanları olan hektarlarca alana kurulmuş tema parklar. Yapay plajların olması gerek” diyerek insanların ne istediğini örneklerle ifade etti.

Büyükerşen ayrıca “ Bir belediye üretmeli, başarımızın en büyük sırlarından biri budur. Biz belediyenin ve şehrin birçok ihtiyacını kendimiz üretiyoruz. Bu sayede hem istihdam sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Hem kaynak ihtiyacımız en aza iniyor” diyerek belediyenin üretim faaliyetlerinden de bahsetti.

‘BİZE OY VERENLER 5 SENE SONRA İYİ Kİ DİYECEK’

Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederken, seçilmesi durumunda her alanda kendisinin tecrübelerine başvuracağını belirtti. Yıldırım Demir “Belediyecilikte rüştünü ispatlamış başkanların bilgi ve tecrübe birikiminden faydalanarak Aksaray’ın çehresini her anlamda değiştirmeyi hedefliyoruz, fiziki konumu ve tarihi yapısı açısından bunu yapmaya gayet müsait bir şehrimiz var. Biz yetkiyi aldıktan 5 sene sonra Aksaray diğer illerin imrenerek baktığı ve yaşamak isteyeceği bir şehir haline gelecek. Burada yaşayan insanlar sanat, spor, kültür ve belediyecilik hizmetlerine doymuş, mutlu insanlar olacak. Biz bu konuda kararlılıkla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.  Aksaraylı hemşehrilerimizin bize bir şans vermesini istiyoruz. 5 sene sonra bize oy verenler ‘iyi ki oy vermişim’ diyecek, bize oy vermeyen hemşehrilerimiz bile bizim seçilmemizden mutlu olacaklar” diyerek hedeflerinden bahsetti. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası