Esnaf

‘Çiçek almak için her zaman bir sebep vardır’

Aksaray’da yaz sezonunu düğünlerle yoğun geçiren çiçekçi esnafı okulların başlaması ve artarda gelen özel günler nedeniyle sektördeki canlılığı korudu. Sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan çiçekçi esnafı Yücel Sarı, “Sektörümüz her yıl..

‘Çiçek almak için her zaman bir sebep vardır’
banner

Aksaray’da yaz sezonunu düğünlerle yoğun geçiren çiçekçi esnafı okulların başlaması ve artarda gelen özel günler nedeniyle sektördeki canlılığı korudu.

Sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan çiçekçi esnafı Yücel Sarı, “Sektörümüz her yıl kendini yeniliyor ve yeni malzemeler çıkıyor. İşletme olarak bunları takip ediyoruz. Müşterilerimize en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Son aylarda fiyat artışlardan bizde muzdaribiz. İnşallah bu durumu da aşarız. Yaz sezonumuzu bereketli geçirdik. Son yılların in iyi sezonu diyebiliriz. Kış mevsimi olmasına rağmen işlerimiz haraketli. Okulların açılması, özel günler ve hayırlı olsun ziyaretleri, açılış ve hafta sonu düğünleri gibi sektörümüzde sebep tükenmiyor. Bizde bunların hazırlıklarını yapıp teslim ediyoruz.  Yaz dönemi kadar olmasa da bir hareket var. Bu mevsimde en çok kalıcı çiçekler tercih ediliyor. Atatürk çiçeği, tavşan kulağı, ortanca ve orkide gibi çiçekler daha çok tercih ediliyor” dedi.

 

 

‘DON ZAMANI BAŞLAMADAN ÇİÇEK SAKSILARINI DEĞİŞTİRİN’

Donlar başlayana kadar çiçeklerin saksılarının değişebileceğini belirten Sarı, “Saksının çiçek bakımı sonbahar ve kış aylarında önem arz ediyor. Balkonları ve pencereleri süsleyen saksı çiçeklerinin, insanların psikolojilerine olumlu katkı sağladığı ve morallerini yükselttiği biliniyor. Fakat çiçekler, sonbahar ve kış aylarında rengarenk yapraklarını dökerek dinlenme dönemine girer. İlkbahar ve yaz aylarında canlı renklere sahip olmaları için bakımlarının hiçbir zaman aksatılmaması gerekiyor. Havalar serinlediği için çiçeğe fazla su verilmemeli. Hava sıcaklığına göre haftada bir kez sulama yapmak lazım. Kış aylarında çiçekler dinlenme dönemine girerler. Bu nedenle gübreleme yapılması çiçeklere zarar vereceği için kışın çiçekler gübrelenmez.  Kış aylarında çiçekler ve böcekler dinlenme döneminde olduğu için kış aylarında bitkiler ilaçlanmaz” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası