Gündem

Ciğerci Şahin işletmesi kapılarını hizmete açtı

Aksaray’da 3 girişimcinin bir araya gelerek şehre kazandırdığı Ciğerci Şahin işletmesi dualarla hizmete açıldı. Açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Vekili Yakup Kadri Perek, Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet..

Ciğerci Şahin işletmesi kapılarını hizmete açtı
banner

Aksaray’da 3 girişimcinin bir araya gelerek şehre kazandırdığı Ciğerci Şahin işletmesi dualarla hizmete açıldı. Açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Vekili Yakup Kadri Perek, Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök,  daire müdürleri ve  iş insanları katılırken, kurban kesimi sonrası açılış duasını ise Müftü Veysel Işıldar yaptı.

BİRÇOK KİŞİYE EKMEK KAPISI OLDULAR

Açılış töreninde konuşan Aksaray Belediye Başkanı Vekili Yakup Kadri Perek, “3 arkadaşın bir araya gelerek açmış oldukları bu işletme memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Sağlamış oldukları istihdamdan ötürü kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Allah sayılarını artırsın. Arkadaşlar hizmet sektörü olarak çok zor bir iş seçtiler. Allah işlerini kolay etsin, rızıklarını bol etsin. Hayırlı uğurlu olsun inşallah ”diye konuştu.

‘HER AÇILAN İŞ YERİMİZ BİR İSTİHDAM KAPISI OLUYOR’

Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş ise yaptığı açıklamada, “Bu tür açılışları çok önemsiyorum ve fırsat buldukça da katılmaya çalışıyorum. Her açılan iş yerimiz vatandaşlarımıza bir istihdam kapısı oluyor.  Burada girişimci kardeşlerimizi canı gönülden kutluyorum. İnşallah bu işyeri Aksaray’da ki bütün iş insanlarımıza güzel bir örnek olur. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun ”dedi.

‘AKSARAY’DA FARKINDALIK YARATACAK BİR İŞLETME’

Hizmet kalitesi ve sunulan ürünlerle Aksaray’a farklı bir konsept kazandırıldığını aktaran Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök şöyle konuştu:“ İş dünyası adına çok önemli bir girişimciliğe adım atan 3 arkadaş Aksaray’da farkındalık yaratacak bir proje ile hizmet sektöründe faaliyet göstermeye başladılar. Bu işletmemiz yaklaşık 30-35 kişiye iş kapısı olacak.  Rabbimden işlerinin kolay, rızıklarının bereketli olmasını diliyorum.”

‘GÜZEL BİR İLGİ VAR’

1966 yılında kebap ve ciğer işine Mersin’de babasının dükkânında başladığını söyleyen işletme ortaklarından Şahin Körkün, farklı yöresel lezzetleri şehre kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Körkün, “Ciğerimizlerimizin en büyük özelliği kuzu ciğeri olması. Lavaş ise Mersin’den geliyor. Yeşilliklerimizin temiz ve tazeliğinden ödün vermeden servis yapıyoruz. Ciğer, kebap, kuşbaşı, tavuk, lokma et gibi ürünlerimiz var. Yanında 12 çeşit mezemiz de bulunuyor. Patlıcan ezmesi, pembe Sultan, soğan piyaz, yeşillik gibi garnitürlerimiz var. Ayrıca burası 35 kişiye ekmek kapısı oldu. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. İşletmemizin yeni olmasına rağmen beklentimizin üzerinde güzel bir ilgi var. Nezih ve temiz bir mekânımız var. Hijyenden ödün vermeden çalışıyoruz.” diye konuştu. Foto-Haber: İkra Nur ÜNVER

banner

YORUMLAR (1)

  1. Mithat diyorki:

    Ankaraya gidiyordum bir arkadaşım tavsiyesi üzerine Aksaray’a uğradım gerçekten böyle bir lezzet tadmadım ellerinize sağlık hizmetiniz ve güler yüzünüz için çok teşekkür ederim

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası