Gündem

ÇKS başvuruları 2 Ocak’ta bitiyor

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayan 2024 yılı ÇKS başvuruların 2 Ocak 2024 tarihinde mesai bitimiyle tamamlanacağını kaydetti.  Koçak; “Üreticilerimizin, her platformda üretimlerini beyan ettikleri,..

ÇKS başvuruları 2 Ocak’ta bitiyor
banner

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayan 2024 yılı ÇKS başvuruların 2 Ocak 2024 tarihinde mesai bitimiyle tamamlanacağını kaydetti.  Koçak; “Üreticilerimizin, her platformda üretimlerini beyan ettikleri, desteklerden faydalandıkları ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Üreticilerimizin tarımsal desteklerden yararlanabilmeleri ve ÇKS kaydının oluşturulması adına E-Devlet kayıtlarının geçerli olabilmesi için Ziraat Odası kayıtlarının oluşturulması ve güncellenmesi gerekmektedir. ÇKS kaydı üretim yılının desteklerinden faydalanılması, başta Ziraat Bankası olmak üzere bankacılık işlemleri, tarım sigortaları ilgili kurum kayıtları, kooperatifler, birlikler gibi birçok alanda tarlalarımızın kimlik kaydı konumundadır. Üreticilerimizin son günlerin yoğunluğuna kalmadan bir an önce Ziraat Odamıza gelerek kayıtlarını güncellemeleri ve ÇKS kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası