Gündem

Çocuk festivali yoğun ilgi gördü

BAŞKAN DİNÇER; ‘ÇOCUKLARIMIZIN TEBESSÜMÜ BİZİ MUTLU ETTİ’ Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşları kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmak için düzenlenen çocuk festivali yoğun ilgi gördü. Toplumun her kesimine yönelik birbirinden farklı organizasyonlara..

Çocuk festivali  yoğun ilgi gördü
banner

BAŞKAN DİNÇER; ‘ÇOCUKLARIMIZIN TEBESSÜMÜ BİZİ MUTLU ETTİ’

Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşları kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmak için düzenlenen çocuk festivali yoğun ilgi gördü.

Toplumun her kesimine yönelik birbirinden farklı organizasyonlara ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi düzenlediği çocuk festivali ile binlerce çocuğun iki gün boyunca doyasıya eğlenmesini sağladı.

Geçtiğimiz günlerde gurbetçi buluşmaları, bilim festivali, hasat şenlikleri, bisiklet festivali gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi renkli bir festivali daha geride bıraktı.

Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı içerisinde oluşturulan festival alanına; atölyeler, oyun alanları, etkinlik alanları, sahne ve gösteri platformları kuruldu. Çocukların fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlayacak oyun alanlarına yer verildi. Festival alanında bulunan atölyelerde çocukların ilgisini çekebilecek ürünler tanıtılmasının yanı sıra bilimsel tekniklerle yapılan deneyler de çocukların ilgi odağı oldu.

Festival alanındaki oyun parklarında aileleri ile birlikte doyasıya eğlenen çocuklar Bilim Merkezi eğitmenleri tarafından kurulan stantlarda el becerisi eğitimleri aldı. Balon parkurlarında eğlenen çocuklar eğitmenlerden hem kültürel hem de teknolojik alanlarda bilgi aldı. Kimi zaman matkaplarla ahşap topaç yapan çocuklar kimi zaman da deneylerle kendilerine oyuncak yaptı. Bilim Merkezinde eğitim gören öğrencilerin ürettiği E-Spor yazılımları ile oyunlar oynayan çocuklar 2 gün boyunca aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirdi.

SICAK BALON UÇUŞ GÖSTERİSİ

ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Festival alanında gönüllerince eğlenen çocuklar THY akrobasi eğitiminin gökyüzünde yaptıkları gösterileri ve sıcak balon uçuş gösterilerini ilgiyle izlediler. Çocuklar THY akrobasi ekibinin gökyüzünde yaptığı gösterileri fotoğrafladı.

Festival alanına kurulan hayvanat bahçesinde birbirinden farklı hayvan çocuklarla buluşturuldu. Çocuklar daha önce hiç görmedikleri hayvanlara dokunarak tanıma fırsatı elde ettiler.

HEM EĞLENDİRİCİ HEM EĞİTİCİ

Festival alanında bulunan atölyelerde, oyun alanlarında ve gösteri alanlarında çocuklarla iki gün boyunca bir arada bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer festival ile ilgili yaptığı açıklamada festivalin çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirici olduğunu belirtti. Yerel ve ulusal basın kanallarında geniş yankı uyandıran festivalle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer şu ifadeleri kullandı: ‘’Çocuklarımızın ve gençlerimizin aileleri ile birlikte katıldığı festivalimiz 2 gün boyunca devam etti. Her yaptığımız kültürel ve sanatsal organizasyon gibi çocuk festivalimizde vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gördü. Festivalimize katılan herkese teşekkür ediyorum.’’

Festivalde son etkinlik olarak belirlenen Kıraç konserinde de vatandaşlara hitap eden Dinçer, Aksaray halkına güzel bir gece geçirmesi için performans sergileyen Anadolu rock’ın güçlü temsilcisi Kıraç’a teşekkür etti. Başkan Dinçer, Kıraç’a Aksaray Belediyespor forması hediye etti.

Son günlerde kendine özgü dansı ile sosyal medyanın gündem konusu olan Aksaray Belediyesi temizlik personeli Hamit’te kıraç konserinde sahnede dansını sergiledi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL