Gündem

Çocuklar camilere koşarak gidiyor

AKSARAY’DA CAMİLER ÇOCUKLARIN YAŞAM MERKEZİ HALİNE GELİYOR Aksaray Valiliği himayesinde; İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan proje ile 4-6 yaş Kuran..

Çocuklar camilere koşarak gidiyor
banner

AKSARAY’DA CAMİLER ÇOCUKLARIN YAŞAM MERKEZİ HALİNE GELİYOR

Aksaray Valiliği himayesinde; İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan proje ile 4-6 yaş Kuran kurslarında milli ve manevi değerler eğitimi, masal anlatımı, geleneksel oyunlar ve sportif faaliyetlerle çocuklara farklı bir ortam hazırlandı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu uygulamaya konulan proje kapsamında 4-6 yaş kuran kursunda çocuklarla bir araya geldi. eğitim ve etkinlik yapılan sınıfları ziyaret eden Vali Aydoğdu, masal anlatımı, geleneksel oyunlar ve sportif faaliyetlerin yapıldığı Siteler Caminde çocuklarla buluştu.

Camilerin ibadet yeri olması yanı sıra, özellikle çocuklar için bir yaşam merkezi haline gelmesi gerektiğini ifade eden Vali Aydoğdu, çocukların camilere çekilmesi, din eğitiminin yanı sıra milli ve manevi değerlerin aktarılması konusunda da en etkin merkezlerden olmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Vali Aydoğdu: ‘Zamanın ruhunu yakalamadan ve çocukların kalbini kazanmadan geleceğimizi inşa edemeyiz”

4-6 yaş grubu çocuklar ve diğer üst yaşlardaki çocuklara verilecek eğitimlerde yeni bir metodolojinin ortaya konulmasının önemini ifade eden Vali Aydoğdu; “Bu kapsamda Aksaray’da model olacak bir projeyi başlattık. Zamanın ruhunu yakalamadan ve çocukların kalbini kazanmadan geleceğimizi inşa edemeyiz. Çocuklarımızın öğrenirken eğlenmesi ve öğrendiklerini ileriki yaşamlarına tatbik etmesini önemsiyoruz. Bu manada Yaz Kuran Kurslarında yeni bir eğitim modeli başlattık. Milli, manevi ve ahlaki değerlerimizi çocuklarımıza öğretirken geleneksel oyunlarımızı ve masallarımızı da anlatıp öğretiyor, sosyal ve sportif faaliyetlerle ruh gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini de destekliyoruz” diye konuştu.

Aksaray’da uygulamaya geçirilen projenin yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Vali Aydoğdu; “Müftülüğümüz, milli eğitim, Gençlik ve Spor personelimizin özverili ve samimi çabalarıyla çocuklarımızın gönül iklimlerine zamanın ruhunu nakşediyoruz. Bu modelin başarılı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Aydoğdu beraberinde Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ve Müftü Vekili Mahmut Çelikoğlu ile 4-6 Yaş Kuran Kursu ziyaretinin ardından Siteler Caminde çocuklar ve gençlerle buluştu. Çocuklarla bir süre sohbet ederek etkinliklerine katılan Vali Aydoğdu; “Çocuklarımızın yüzündeki mutluluk bize her şeyi anlatıyor. Başta ailelerimiz olmak üzere bu projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası