Gündem

‘Çocuklarımız gülerse yaralarımız daha hızlı sarılır’

AKSARAY BELEDİYESİ DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMIYOR Aksaray Belediyesi, deprem bölgesinden şehre gelen çocukların yüzünü güldürmek için tüm imkanlarını seferber etti. Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde depremde zarar görerek bölgeden..

‘Çocuklarımız gülerse yaralarımız daha hızlı sarılır’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLARI YALNIZ BIRAKMIYOR

Aksaray Belediyesi, deprem bölgesinden şehre gelen çocukların yüzünü güldürmek için tüm imkanlarını seferber etti. Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde depremde zarar görerek bölgeden tahliye edilen ve Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)’na yerleştirilen çocuklar için Aksaray Bilim Merkezi’nde ve Çocuk Koordinasyon Merkezinde etkinlikler düzenlemişti. Çocukların hafızasından kötü görüntülerin silinebilmesi için eğitimciler, psikologlar ve uzmanlar birbirinden renkli çalışmalar yapmıştı.

Çocukların yaşadıkları travmanın etkilerinin hafiflemesi için çalışmalarına devam eden belediye ekipleri, KYK yurtlarında kalan depremzede çocukları sık sık ziyaret ediyor. Çocuklara oyuncaklar hediye eden ekipler, çeşitli ikramlarda bulunuyor. Deprem bölgesinden gelen çocuklara yönelik Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Depremin maddi ve fiziksel yıkımları devletimizin gücü ve milletimizin desteği ile her geçen gün giderilmesi için çalışılıyor. Bu büyük felakete şahit olan çocuklarımızın hafızasından depremin izlerini silmek mecburiyetindeyiz. Bizler de ilk günden itibaren bu yönde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimizle birlikte gerek deprem bölgesindeki çocuklarımızla gerekse şehrimize gelen çocuklarımızla beraber olmaya onları yeniden oyun oynamaya kitap okumaya ve normal hayatın işleyişi içerisine sokmaya çalışıyoruz. Bütün bir millet olarak biliyoruz ki çocuklarımız gülerse yaralarımız daha hızlı sarılır” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL