Gündem

Cuma namazı sonrası yağmur duası

Aksaray’da, Ulu Cami’de kılınan cuma namazının ardından cemaat, kuraklık tehlikesine karşı yağmur duası yaptı. Kış mevsimine rağmen henüz yağış düşmemesi üzerine vatandaşlar yağmur duasında bulundu. Cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası..

Cuma namazı sonrası yağmur duası
banner

Aksaray’da, Ulu Cami’de kılınan cuma namazının ardından cemaat, kuraklık tehlikesine karşı yağmur duası yaptı.

Kış mevsimine rağmen henüz yağış düşmemesi üzerine vatandaşlar yağmur duasında bulundu. Cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapıldı. Ulu Camii’ye gelen çok sayıda vatandaş kıldıkları cuma namazının ardından yağmur duasına katıldı. Cuma namazı sonrası açıklama yapan Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, “Şehrimizde son yılların en kurak aylarını yaşıyoruz. Şu anda üreticilerimizin yüzde 95’i arpa ve buğdayını kuru bir toprağa ekti. Dört gözle yağmur ya da kar yağmasını bekliyor. Tabi Allah’tan ümit kesilmez. Umarım üreticilerimizi mutlu edecek bir kış geçiririz. Hububatın bol olması için yağışa ihtiyacımız var. Yağış olmaz ise arpa ve buğday olmaz. Ciddi sıkıntılar da bizleri bekler. İnşallah dualarımız kabul olur ve bol yağmur yağmasıyla üreticilerimiz de rahatlar. İç Anadolu zaten Türkiye’nin en kurak bölgesi. Bu yıl hiç yağış almadık. Kuraklığın doğuracağı sıkıntılar sonrası ne unumuz olur ne de buğdayımız. Bu dua ile inşallah bol yağmur yağar. Şehrimize her zaman dile getirdiğimiz gibi acilen dış havzalardan su getirilmesi lazım” dedi.

Vatandaşlardan Yasin Köse ise, “Allah’ım bizi kuraklıktan kurtarsın. Kuraklık ülkemiz ve dünya için çok kötü bir durum. İnşallah bu dua sonrası bulutların yağmura dönmesi bekliyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL