Gündem

‘Darbe Girişimi milletin üstün direnişi ile def edildi’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle mesaj yayımladı. Milletvekili Aydoğdu mesajında 15 Temmuz Darbe Girişiminin milletin üstün direnişi ile def edildiğini söyledi. Aydoğdu mesajında..

‘Darbe Girişimi milletin üstün direnişi ile def edildi’
banner

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle mesaj yayımladı. Milletvekili Aydoğdu mesajında 15 Temmuz Darbe Girişiminin milletin üstün direnişi ile def edildiğini söyledi.

Aydoğdu mesajında şu sözlere yer verdi: “Necip Türk Milletine karşı düzenlenen emperyalist saldırılarından biri olan 15 Temmuz Darbe Girişimi, Allah’ın yardımı ve Asil Milletimizin üstün direnişi ile defedilmiş ve Türk’ün Şanlı tarihine altın harflerle yazılmıştır. 15 Temmuz gecesi; vatanı, devleti ve istiklali için kıyam eden, canı pahasına ülkesini; darbecilere, teröristlere ve işgalcilere teslim etmeyen Türk Milleti ülkesine, devletine, iradesine, hürriyetine nasıl sahip çıkılacağını göstermiştir. 15 Temmuz, ölümü yok sayarak korkusuzca sokakları, meydanları dolduran, bu hain saldırıya karşı dimdik ve kahramanca bir duruş sergileyen, şehitlik ve gazilik şerefine nail olan milyonlarca Türk insanının şehitleriyle maşerî vicdana yazdığı millî bir destandır. O gece inayetini esirgemeyen ve kullarının kalbinden korkuyu kaldıran Allah-u Teâlâ’ya sonsuz şükürler olsun. Milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte, 15 Temmuz gecesi kahramanlık destanı yazan, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL