banner
Gündem

Demir, kadınlara yönelik projelerinden bahsetti

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEMİR, ‘VATANDAŞ SEÇİMİ DÜŞÜNECEK DURUMDA DEĞİL’ Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir seçim gezileri kapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bazı fabrikaları..

Demir, kadınlara yönelik projelerinden bahsetti
banner

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEMİR, ‘VATANDAŞ SEÇİMİ DÜŞÜNECEK DURUMDA DEĞİL’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir seçim gezileri kapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bazı fabrikaları ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Pelinsu Yıldırım Demir, kadın çalışanların çoğunlukta olduğu tekstil fabrikalarını ziyareti sırasında kadınlara yönelik projelerinden bahsetti. Demir, tekstil fabrikalarında çalışan kadınlar tarafından yoğun teveccühle karşılandığını söyledi.

‘VATANDAŞIN DERDİ GEÇİM’

Pelinsu Yıldırım Demir, fabrika çalışanları ile yaptığı görüşmelerde, kadınlar ve gençler için hazırlamış olduğu sosyal belediyecilik projelerden bahsetti. Demir konuşmasında “Hepimiz aynı şehirde, aynı sorunlarla baş gelmeye çalışıyoruz. Gezdiğim yerlerde vatandaşlar ile görüşmelerimde seçimden konuşmaya bile utanıyorum. Çünkü vatandaş seçimi düşünecek durumda değil. Vatandaşın derdi geçim. İşte bunları bildiğim için sizler için çok güzel projelerim var. Sizlere müjde niteliği taşıyan projeler bunlar. Mesela seçildiğimizde İlkokul öğrencilerine kantin desteği vermeyi planlıyoruz. Artık Aksaray’da hiçbir kadın çocuğumun beslenme çantasına ne koyacağım diye dertlenmeyecek. Ayrıca, siz kadınlara vermeyi planladığımız halk kart projemiz ile aile bütçenize katkı sağlamayı hedefliyoruz. Halk marketler kurup pahalılıktan etkilenmemenizi sağlayacağız. Bir diğer projemiz ise kısıtlı şartlarda çalışan ve okul çağına gelmemiş çocukları olan kadınlar için. Maddi zorluklardan dolayı evini geçindirmekte zorlanan ve çalışmak zorunda olan kadınlar okul çağına gelmemiş çocuklarına bakacak kimseleri olmadığı için çaresizler. Çocuklarını kreşe verseler zaten kazandıklarını kreşe vermeleri gerek. İşte biz bu sebepten, çalışmak zorunda olan anneler için belediyeye ait kreşler yapacağız. Evlilik çağına gelen gençlerimiz için belediye düğün salonları yapacağız. Yeşiltepe belediye başkanımızın yaptığı gibi belediyeye ait ekmek üretim tesisleri kurup en temel gıdalarımızdan olan ekmeğe düşük fiyatla ulaşmanızı sağlayacağız. Biz sizlerle birlikte Aksaray’da mutlu anneler, mutlu çocuklar ve gençlerin yaşaması için elimizden geleni yapacağız “ diyerek halkın ihtiyaçlarına duyarlı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirtti. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası