banner
Gündem

Deprem farkındalığında örnek adım

AFET FARKINDALIK ALANI TÜRKİYE’DE SADECE AKSARAY’DA VAR. BAŞKAN DİNÇER ‘SERGİ SALONUMUZDA AFET RİSKİNE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Bilim Merkezi bünyesinde oluşturulan Doğal Afet Farkındalık Alanının..

Deprem farkındalığında örnek adım
banner

AFET FARKINDALIK ALANI TÜRKİYE’DE SADECE AKSARAY’DA VAR. BAŞKAN DİNÇER ‘SERGİ SALONUMUZDA AFET RİSKİNE KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Bilim Merkezi bünyesinde oluşturulan Doğal Afet Farkındalık Alanının Türkiye’de tek ve ilk olma özelliği taşıdığını söyledi.  Doğal Afet Farkındalık Alanı 6 Şubat depreminin yıldönümünde ziyaretçilerin akınına uğradı. Farkındalık alanında deprem, hortum, tsunami, sel, çığ, yangın gibi afetlerin oluşumu ve korunma yöntemleri simülasyon ve sergi düzenekleriyle ziyaretçilere aktarılıyor.

AFAD tarafından kurulmuş olan sergide de afet riskinin yönetilmesi, afet esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler ile kriz yönetimi esasları anlatılıyor. Sergi salonunda ziyaretçilere afetler ve acil durumlar konusunda bilgi verilerek farkındalığın arttırıldığını belirten Dinçer, “Ülke olarak deprem kuşağında bulunduğumuz için afetlere karşı hazırlıklı ve duyarlı olmamız gereklidir. Sergi salonumuzda afetlere karşı hazırlıklı olma, riskleri değerlendirme ve korunma konuları hakkında ziyaretçilerimize uygulamalı olarak bilgi veriyoruz” dedi.

Ülkemizde depremin yanında doğa kaynaklı afetlerle karşı karşıya kalınabileceğinin altını çizen Dinçer, “Aksaray Bilim Merkezi bünyesinde kurduğumuz Doğal Afet Farkındalık Alanı ve sergi salonumuz Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Afet Farkındalık Alanımızda her yaş grubunda ziyaretçileri ağırlıyoruz. Burada afet bilincinin oluşturulması, afet öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri uygulamalı olarak gösteriyoruz. Toplumuzda farkındalığın artırılmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Aksaray Bilim Merkezi Doğal Afet Farkındalık alanı ve sergi salonu hafta içi 09.00 17.00 arasında, hafta sonu 10.00 ila 17.00 saatlerinde arasında ziyaretçilere açık olduğu bildirildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası