banner
Gündem

Dervişoğlu: ‘Güzelyurt İYİ olacak’

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Aksaray’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Dervişoğlu, Yeşiltepe Belediye Başkanı İsmail Akpınar ile Yeşilova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar’ı ziyaret etti. Daha sonra Somuncu Baba Türbesi’ne geçen..

Dervişoğlu: ‘Güzelyurt İYİ olacak’
banner

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Aksaray’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Dervişoğlu, Yeşiltepe Belediye Başkanı İsmail Akpınar ile Yeşilova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar’ı ziyaret etti. Daha sonra Somuncu Baba Türbesi’ne geçen Dervişoğlu, ardından 2 Haziran’da yerel seçimlerin yenileneceği Güzelyurt ilçesindeki mitinge katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin yerel seçimlerde 1 oy farkla kazandığı, AK Parti Adayı Ünal Demircioğlu’nun ‘kısıtlı seçmenlerin’ oy kullandığı gerekçesiyle yaptığı itirazla İlçe Seçim Kurulu’nun seçimlerin yenilenmesine karar verdiği Aksaray’ın Güzelyurt ilçesini ziyaret etti. 2 Haziran’da yeniden sandık başına gidecek ilçede partililere seslenen Dervişoğlu, “Başkanımız bana ‘Bu seçimi geçen sefer 1 oyla kazanmıştık. Şimdi büyük bir oy farkıyla kazanacağız. Çünkü ben Güzelyurt’a sadece inanmıyorum. Aynı zamanda da güveniyorum’ dedi. Onun için bu güvenin 2 Haziran’da taçlandırılması lazım. Sizin mübarek oylarınızın artık gasp edilemeyeceğinin artık hakkımızın, hukukumuzun çiğnenemeyecek olacağının farkında olmanız lazım. Biz milletin iradesinin dışında başka bir güç tanımıyoruz” diye konuştu.

‘VATANDAŞIN ÖZLEDİĞİ VE ARADIĞI BİRİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM’

Geçmişteki siyasi liderlerden esinlendiğini belirten Müsavat Dervişoğlu, “Ben siyasette emek sarf etmiş bütün siyasi büyüklerime saygıda kusur etmeyen biriyim. Vatandaşın özlediği ve aradığı biri olmaya çalışmamda da onların yaşantılarından, onların konuşmalarından, onların sözlerinden ve icraatlarından esinlenirim. Vatandaş arıyor. Vatandaş Süleyman Demirel’in samimiyetini arıyor. Bugün siyasette samimiyet olmadığı için arıyor. Yine rahmetli Bülent Ecevit’in nezaketini arıyor. Siyasette nezaket olmadığı için. Bugün yine Necmettin Erbakan’ın imanını arıyor. Siyaset imanını yitirdiği için. Ve yine bugün siyaset Turgut Özal’ın çalışkanlığını arıyor, siyasiler tembelleştiği için. Ve yine bugün vatandaş siyasetçide Alparslan Türkeş’in mücadeleciliğini ve imanını arıyor. İYİ Parti’nin yöneticileri olarak bizler, genel başkanı olan bendeniz de bu memlekette taş üstüne taş koymuş bütün siyasi önderlerin ve liderlerin yolunu takip ediyorum. Çünkü o yol, Cumhuriyet’in yoludur ve biliyorum ki, o yol Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur” ifadelerini kullandı.

‘PARTİYİ KURDUĞUMUZDA OLAN SORUNLAR HALA AYNI DURUYOR’

İYİ Parti’nin zorlu bir dönemde kurulduğunu söyleyen Dervişoğlu, “Kurulduğumuz gün mevcut bulunan sorunlar, 7 yıl geçti aradan hala aynı ile duruyor. Çiftçinin dertleri karşımızda büyüyerek bir dert yumağına dönüşmüş. Gençler geleceklerine dair ümitlerini yitirmiş, üniversitelerini bitirmişler, vize kuyruklarında yabancı ülkelerde istikbal arıyor. Emekli tenceresini kaynatamıyor. Tencerelerde yemek değil, dert kaynıyor dert. Çiftçinin derdini, emeklinin derdini, iş adamının derdini, esnafın derdini çözmek için, atanamayan öğretmenlere istikbal kapılarını açmak için kurduk biz bu partiyi. Ama biz partinin sadece kurucularıyız. Partimizin gerçek sahibi sizlersiniz. Biz sadece tabelayı asanlarız. Onun için siz olmadan biz bu yolculuğu sürdüremeyiz” dedi.

GÜZELYURTTU KAZANACAĞIZ

Aksaray Milletvekili Turan Yaldır ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “İnanıyorum 2 Haziran’da hazım hocam sizlerin verdiği oylarla Güzelyurt Belediye Başkanı seçilecek Genel Başkanımız Musavat Dervişoğlu, Haziran ayında Güzelyurt ilçemize yeni hizmetlerle birlikte yeni bir ziyarette bulunacağına inanıyorum. Malumunuz 31 Martta tüm Türkiye’de olduğu gibi Güzelyurt ilçemizde de sizler sandığa gittiniz ve kullandığınız oylar ile Hazım Turan hocamız belediye başkanı olarak seçtiniz fakat seçime bir hile karıştırıldı. Hazım Başkanın hakkı önce sandıkta sonrasında seçim kurullarında yendi. Hiçbir hak yerde kalmaz inanıyorum daha önce bir oyla kazandığı Güzelyurt Belediyesini bu kez 100’ün üzerinde fark atarak 2 Haziran akşamında Hazım hocamı seçerek kazandıracaksınız. Bizlerde 2 Haziran’dan sonra Aksaray’ın en geride kalmış ve hizmet noktasında unutulmuş sadece seçim yenileneceği için hatırlanan Güzelyurt ilçemize vereceğiniz oyla bizler hizmet getireceğiz. Hem bakanlıklardan hem Avrupa Birliği hibe projelerinden Güzelyurt’umuzu faydalandıracağız diyorum” Foto: Kamil İPEKLİ – Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası